Základními požadavky jsou hezký vzhled a pohodlný tvar, který se bude dětem dobře nosit. Nechcete přece dětem zničit záda. Čemu byste dále měli věnovat pozornost?

Věk na prvním místě

Je velký rozdíl, zda pořizujete školní aktovky pro prvňáčky či děti na 1. stupni, nebo batohy pro děti staršího školního věku. Jiné požadavky na vlastnosti batohů budou mít studenti. V každém případě musíte mít na paměti, že dětská záda nesmí být přetěžována. Z toho důvodu těm nejmenším nepatří na záda několikakomorové batohy, nýbrž jsou pro ně nejvhodnější jednokomorové školní tašky s výškou do 37 cm.

Potřeby dítěte

Ohled byste rovněž měli brát na množství učiva, učebnic a sešitů, jež dítě na svých zádech každý den nosí. Proto dbejte na nízkou hmotnost batohu, neboť každý gram navíc je znát. Školní batoh by měl mít optimální váhu kolem 1 kg, pro prvňáčky jsou k mání odlehčené aktovky s hmotností 700-900 g. U tohoto parametru ovšem zkontrolujte, zda není hmotnost snížena na úkor kvality. Školní batohy by měly být vybaveny dostatečným množstvím prvků, které dětem zpříjemní nošení.

Aby záda netrpěla

Při výběru batohu se v prvé řadě zajímejte o to, zda prošel atestací. To znamená, že školní taška splňuje základní zdravotní a bezpečnostní požadavky. Větší zátěž pomohou rovnoměrně na záda rozložit nastavitelné polstrované popruhy, jejichž šířka by měla být minimálně 4 cm. Samozřejmostí jsou pevná a anatomicky tvarovaná záda a vyztužené dno. Správně tvarovaný batoh je v bederní části vyklenutý a v oblasti hrudníku prohloubený.

Bezpečnostní prvky a další výbava

Školní batohy mají být vybaveny řadou reflexních prvků, které zajistí dobrou viditelnost za každého počasí. Svačinu a pití by si měly děti ukládat do samostatných oddělených kapes, aktovce nesmí chybět pohodlné držadlo pro snadné přenášení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here