Nábytek z masivu
Dřevěný nábytek vydrží velmi dlouho

Vybavujete si nový domov a přemýšlíte, zda se vyplatí investovat do dražšího nábytku z masivu? Pravděpodobně ano. Zrovna masiv má totiž spoustu výhod. Sice je o něco dražší, nicméně vydrží asi desetkrát déle než nábytek z běžného dřeva.

Pokud nechcete nakupovat kompletní výbavu z masivu, připlaťte si aspoň za některé kousky. Zejména za ty, jež budete využívat denně. Určitě se tedy vyplatí pořídit postele z masivu, v nich přece jenom trávíte 8 hodin denně, což není zrovna málo. Dobrá postel z masivního dřeva vám vydrží klidně i na celý život. Dlouhá životnost je totiž první kladnou vlastností nábytku z masivu. A jaké jsou ty další?

Je vhodný i pro alergiky

Nábytek z masivu je absolutně zdravotně nezávadný. Dřevo je přírodní materiál, nicméně u masivu platí nezávadnost dvojnásobně. U běžného dřevěného nábytku se totiž často v pojivu používá formaldehyd. U masivního nábytku nikoliv. Je doporučován dokonce lidem s dýchacími potížemi a alergiemi.

Krásný vydrží velmi dlouho

Masivní nábytek má své neopakovatelné kouzlo a jemnou vůni, která vydrží opravdu dlouho. Vůně pryskyřice sice po letech zmizí, nicméně krásný vzhled zůstává. A když už nábytek nebude vypadat tak jako na počátku, stačí jen přebrousit povrch, přetřít ho voskem či přelakovat a hned vypadá jako nový. Jen byste si měli dát pozor na vodu. Můžete ho očistit vlhkým hadříkem, ale velké množství vody škodí, nábytek by mohl nabobtnat.

Z módy nikdy nevyjde

Přírodní, originální a krásný. Přesně tak by se dal popsat masivní nábytek. Esteticky s ním budete spokojení i po letech, z módy totiž nikdy nevyjde. Hodí se do naturálních i moderně zařízených interiérů. Dřevotříska či lamino jsou jen chabou náhražkou, která se kráse pravého masivního dřeva nikdy nevyrovná. Přírodní odstíny i vůně jsou nenapodobitelné a interiéroví designéři to dobře vědí. I profesionální designéři velmi často navrhují použít masivní nábytek.

Masivní nábytek české výroby nakupujte na www.extra-nabytek.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here