Žehličku na vlasy má doma spousta žen. Třeba i několikátou. Pořád se vylepšují, jsou šetrnější a pohodlně se s nimi pracuje. I když žehlení představuje vždy pro vaši hřívu určitou zátěž a nemělo by se to s ním přehánět, výsledný efekt nad negativy většinou zvítězí a nechceme se ho vzdát.

Jak je to s teplotou při žehlení

Podle čeho žehličku vybírat? Třeba podle typu vlasů. Jemné, řídké a poškozené vlasy potřebují trochu nižší teplotu než ty husté a pevné, zároveň četnost žehlení omezíme. Nezapomínejme na ochranu před teplem speciálními vlasovými produkty.

Ženy s hustými, pevnými a zdravými vlasy by měly teplotu nastavit na 180 a 220 stupňů, při nižší jim účes dlouho nevydrží. Nabízí se tedy žehličky na vlasy s možností nastaven teploty, ideální budou ty s libovolnou regulací digitálním displejem. Pro nenáročné použití a vyhlazení vlasů mohou postačit jednodušší modely s přednastavenou neměnnou teplotou, pokud ale chcete s vlasy více kouzlit, pravděpodobně se s nimi nespokojíte. Nejvyšší teplota se pohybuje okolo 230 stupňů, začátečnice by se jí ale měly vyhnout, pro první pokusy je ideálních 170 až 180 stupňů.

Na denní žehlení zapomeňte, vlasy viditelně poškozuje, ať děláte, co děláte. Zkuste jej omezit na jednou až dvakrát týdně. Vlasy budou chvíli po žehlení vypadat leskle a zdravě, přitom ale trpí vysušením a přepálením.

Po jaké žehličce sáhnout

Pokud sáhnete po některé ze známějších značek, většinou už dnes nešlápnete vedle. S cenou pak rostou benefity, které výrobek nabídne. Lišit se mohou materiálem, délkou a šířkou žehlicích ploch, některé dokonce do vlasů uvolňují vyživující látky. Pro cestování se hodí malé cestovní žehličky, domů pak ty větší a kvalitnější. Existují žehličky pro žehlení mokrých vlasů, ale ty ne každý kadeřník doporučí. Obecně totiž platí, že žehlit by se měly dokonale vysušené vlasy ošetřené speciálním přípravkem proti tepelnému poškození.

Nové vychytávky

Dražší modely přinášejí nejrůznější bonusy. Silikonové proužky po stranách při žehlení vlasy napínají, usnadňují narovnání kudrnatých vlasů, zvyšují výsledný lesk. Ovládání teploty bývá víceúrovňové a v digitální formě, zámek teploty pak pojistí, že se omylem nepřepne. Oblé hrany pomůžou vytvořit dokonce i vlnitý účes. Funkce jsou u žehliček důležitější než design, samozřejmě ale elegantní vzhled potěší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here