Nestárnoucí a luxusní minimalismus v našem šatníku

Minimalismus nikdy nestárne, hodí se pro jakýkoliv věk, jakoukoliv příležitost, a když vypadá jednoduše, vůbec nemusí být nudný. Je luxusní, elegantní a nadčasový. Nikdy nezklame a jde se jej naučit krok za krokem.

Minimalismus je jednoznačně skvělý. Je známkou luxusu. A víte proč? Jakmile se totiž celebrity a lidé horních deseti tisíc nabaží módních výstřelků, vsází na jednoduchou a smyslnou eleganci.

Víte například, že bankovní karty movitých již dávno nejsou jen stříbrné, zlaté a platinové? Nově jsou minimalisticky černé.

Nadčasovost minimalismu pochopilo již mnoho celebrit. Efektní jednoduchost opravdu navíc nikdy nevyjde z módy a bude brázdit módní mola i chodníky známých ulic a měst. Tak pojďme na to.

Luxus v minimalismu

Minimalistický přístup jde ruku v ruce se zdravým životním stylem a získává si čím dál víc pozornosti. Je inspirovaný východním učením a duchovní cestou jógy, které praví, že se máme uskromnit, vše zjednodušit a snažit se střádat mnohem méně movitého majetku. A také podle věhlasných západních talentovaných osobností z módního světa dávat již konečně doopravdy vždy dávat přednost jasné kvalitě před kvantitou, které nás zahrnuje zbytečnostmi. Jak je známo, méně je zkrátka mnohem více.

Minimalismus nezačíná v momentě rozhodnutí, kdy začnete být suchaři a bez nápadu. Rozhodně to neznamená, že se začnete v oblékání stávat nudnými. A že se zbavíte veškeré nápaditosti a vtipu. Právě důvtip do minimalismu patří. Můžete je právě nalézt v jednoduchých kouscích, v prostších kombinacích a jednoduchých střizích. Jak tedy na to, aby vaše vizáž nenesla známku unylosti, ale byla sofistikovaně jednoduchá, osobitá a zajímavá?

Základy a basic kousky

minimNejprve vytvořte ve svém šatníku skálopevný základ z takzvaných basic kousků. Víte jak to je: Kdo trénuje, má lepší výsledky. A dobrá příprava je nejméně polovina úspěchu. Musíte se zásobit basic kousky do šatníku v neutrálních barvách jako je černá, šedá, bílá a nude. Takže jednoduchá trička, topy, šaty, svetry, košile a kalhoty, které pak následně můžete pokaždé nosit opravdu kdykoliv, s čímkoliv a kamkoliv. Naprostý základ je ale sáhnout si na materiál a ujistit se, že kupujete opravdu kvalitu přírodních materiálů. A také, že vám každý kousek opravdu stoprocentně dokonale padne jako ulitý. Takto pořízené kousky se pak stanou vašimi nejlepšíma nerozlučnými přáteli na život a na smrt.

Chce to nápad, protože krása se skrývá v detailu

Přidejte následně nápadité detaily. Jakmile se rozhodnete a vydáte se na jasnou cestu čistoty stylu a nadčasové jednoduchosti místo křiklavých okázalých kousků a také velmi opulentních kombinací, stanou se vaší tajnou zbraní právě jemné, ale také velmi jasné detaily. Jak to vypadá v praxi? Můžete vytvořit velký a zajímavý uzel na svetru, použít zajímavé nevšední zapínání sukně třeba na jeden velký knoflík, zvolit třeba neobvyklou délku topu nebo šířku nohavic.

Rozbijte to efektním kusem

Musíte tu minimalistickou černobílou paletu prostě rozbít jedním efektním kouskem a rozetnou to. Tady přestává nud a začíná hraní. Musíte přidat jeden výrazný kousek a stále přitom udržet minimalistický výsledek na uzdě. Vypadá to složitě, ale je snadné. Takže zařaďte jeden vzor. Nebo zvolte jeden červený kus oblečení. Výraznou kytku na klopu volného kabátu. Extravagantní pánský opasek. Prostě to udělejte tak, aby si toho každý všiml.

Nekonečné variace

Jakmile podlehnete kouzlu minimalismu, můžete být sportovní nebo elegantní a to kdykoliv dostanete chuť změnit styl. Kouzlo minimalismu opravdu tkví v tom, že nám nabízí neskutečně mnoho různých možností. Výsledek je nakonec uhlazený a esteticky naprosto čistý. Působí zcela přirozeně kdykoliv, i když si třeba vyrazíte ve společenských jednoduchých šatech s psaníčkem pod paží a další den se obléknete do jednoduchých vlněných tepláků, jakoby vytahaného svetru nebo mikiny.minim

Správné doplňky

Krása tkví v detailu, takže zvolte i detaily. Co krok po kroku pracně vybudujete kombinovaným oblečením, neshoďte následně nevhodně vybranou obuví nebo nevhodnou kabelkou. Držte se vždy nových zásad a dejte určitě přednost botám, které váš styl jemně doplní, ale určitě nepřebije. Stylově lze vybrat širokou škálu bot, počínaje lodičkami až po tenisky a od byznys kabelek po lesklá psaníčka či pompadůrky.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here