Komunikace a otevřenost mezi partnery jsou pro spokojený milostný vztah dvou lidí nejdůležitější. Mohou však nastat chvíle, kdy vám při sexu něco nevyhovuje a stydíte se to protějšku přiznat, nebo nevíte, jakým způsobem to naznačit, abyste se ho nedotkli. Je to přirozené chránit drahou polovičku před jakoukoliv kritikou, ale i ta může být řečena tak, aby neurazila. Někdy dokonce postačí i jemné náznaky, a jestliže je protějšek k vašim potřebám vnímavý, jistě se v nich dovtípí toho, co se mu snažíte říct. Pokud ne, stejně vám nic jiného než upřímnost nezbude. Bez otevřené komunikace nemůže žádný vztah dlouhodobě fungovat ke spokojenosti obou partnerů.

Vyzkoušejte jemné náznaky

Nejprve si musíte sami ujasnit, co vlastně chcete změnit nebo vyzkoušet nového. Jestliže máte v tomto jasno, přejděte k samotné akci. Uvědomte si, že vám partner nedokáže číst myšlenky. Když chcete vyzkoušet novou polohu, není nic jednoduššího než to partnerovi navrhnout. Za to se jistě neurazí. Možná máte ale chuť zapojit i nějaké hračky pro dospělé. To už bývá složitější. Pokud váš protějšek neprojevil zatím v tomto ohledu žádný zájem, můžete zariskovat a pořídit pár základních erotických pomůcek na zkoušku nebo je chytře zapojit do předehry. Někdy také pomáhá navrhnout protějšku návštěvu sexshopu a vybrat nové sexuální hračky společně. Váš vztah se tak může naopak prohloubit, protože zesílí vzájemná otevřenost a důvěra. Možná se nakonec dozvíte, že vaše drahá polovička o podobném experimentování touží už delší dobu sama.

Zkuste si upřímně promluvit

Mezi odvážnější způsoby otevřenější komunikace spadá společné sledování porna. Jestliže objevíte praktiku nebo polohu, která vás vzrušuje, najděte ji jednoduše v některém z lechtivých filmů a navrhněte společný nemravně filmový večer. K odvážnějším hrátkám poslouží vibrátory, dilda, anální kolíky, ale třeba i pouta společně s maskou na oči. Navození tajuplné atmosféry vám otevírá prostor k poznání hlubších erotických zážitků. V případě otevřeného rozhovoru je důležité načasování. Jestli ho začnete poučovat přímo během milování, nejspíš zabijete momentální atmosféru. Pokud chcete jednat okamžitě, můžete při sexu navrhnout některou z vysněných praktik a doufat, že tím protějšek příliš nezaskočíte. Jestliže však chcete něco vyzkoušet přímo na partnerovi, rozhodně je lepší zeptat se ho nenápadně dřív, než na něj vyskočíte s nějakou extrémní erotickou pomůckou a budete ji chtít hned zapojit do hry.

Jděte na věc s hravostí

V případě, že náznakům nevěříte a na otevřený rozhovor se zatím necítíte, můžete zapojit do svých plánů trochu hravosti. Partnerovi můžete například dát nenápadně přečíst text o tom, jaké jsou tajné erotické fantazie žen, a zeptat se ho, co si o tom myslí. Muži svým partnerkám mohou zkusit napsat hravou textovou zprávu s nějakým nevinným erotickým úkolem a postupně přitvrzovat až do fáze své vlastní představy. Tím snadněji odhadnete hranice protějšku a nevystavíte se tak otevřené konfrontaci. Fantazii může podnítit i přitažlivé erotické prádlo. To platí pro ženy i muže, protože trh sexuálních pomůcek je plný svůdného spodního prádla i různých nemravných kostýmků, které se hodí při hraní nejrůznějších rolí. Pokud naopak cítíte, že protějšek po něčem touží, ale nemůže najít odvahu svěřit se vám, přijďte za ním jako první a dodejte mu odvahu tím, že mu povíte o svých vlastních fantaziích přímo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here