Dáváte si při plánování svatby záležet na každém detailu? Potom jistě chcete, aby se vaši hosté bavili po celou dobu. Nemusíte rovnou využít služeb profesionální agentury nebo moderátora, stačí pár svatebních her a soutěží, které vymyslíte buď vy, nebo třeba svědkové.

Zatímco některé hry se soustředí na novomanžele, při jiných se více zapojí svatební hosté, takže vy si budete moci také chvíli vydechnout. Například klasika v podobě házení svatební kytice nesmí chybět, ale chvíle čekání lze vyplnit spoustou jiných aktivit. Máme pro vás 6 osvědčených i netradičních tipů na svatební hry a soutěže, které se postarají o zábavu všech svatebčanů!

1. Svatební tombola

Svatební tombola je už klasikou, ale stále se jistě najdou hosté, kteří ji neznají. Pro novomanžele navíc představuje výborný způsob, jak získat další prostředky na svatební cestu apod. Na internetu najdete spoustu tipů na originální a vtipné dárky, které moc nestojí. Důležitá je však dobrá organizace, aby losování bylo plynulé a ne příliš dlouhé, aby se hosté nezačali nudit.

2. Sundávání podvazku

Tato oblíbená zábava přichází na řadu spíše v pozdějších hodinách, kdy jsou už všichni přítomní dostatečně uvolnění. Je hned několik možností, jak ženich podvazek nevěstě z nohy sundává. Nejčastěji má ruce svázané za zády, ale rovněž může mít i zavázané oči, aby bylo sundávání podvazku ještě obtížnější. Následná dražba podvazku také může přispět do novomanželské kasy.

3. Svatební obraz

V posledních letech se na mnoha svatbách objevuje zpestření v podobě svatebního obrazu. K tomu je potřeba pouze velké bílé plátno a barvy, které budou mít svatební hosté v průběhu hostiny i následné zábavy k dispozici. Každý host může namalovat nějakou část obrazu, takže výsledkem bude vskutku originální památka na onen velký den.

4. Svatební kvíz

Populární je také svatební kvíz. Ten však musí připravit někdo, kdo vás opravdu dobře zná a ví, kdy se jejich odpovědi budou pravděpodobně lišit. Připravené otázky budete zodpovídat s vaší drahou polovičkou, nejlépe usazení zády k sobě. Podle zamýšlené odpovědi budete zvedat svou, nebo partnerovu boty. Vězte, že o zábavu bude postaráno!

5. Svatební tanec

I svatební tanec může být originální! Například na Youtube najdete spoustu inspirace, takže můžete buď sami, nebo s družičkami a družby nacvičit nějakou zajímavou choreografii, která spolehlivě rozhýbe i ty nejzarytější odpůrce tance!

6. Pojídání svatebního dortu

Na méně formální svatby se nemusíte bát ani soutěže v pojídání dortu. Na první pohled se to může zdát jako hloupost, ale právě takové aktivity mnohdy sklidí největší úspěch, na to můžete vzít jed!

 

Které svatební hry a soutěže podle vás nikdy nezklamou?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here