Teploty atakují téměř čtyřicítky, sluníčko pálí o sto šest. Nechcete-li se vystavit riziku onemocnění rakovinou kůže, chraňte se! Ideálně přírodními opalovacími krémy a gely!

O škodlivosti slunečního záření toho bylo napsáno hodně. O tom, jak nám prospívá, i o tom, jak nám škodí. Při nedostatečném slunečním záření trpíme deficitem vitamínu D a depresemi, a při jeho nadbytku se vystavujeme riziku onemocnění rakoviny kůže. Kde je tedy ta zdravá hranice, pomyslná linie, jejímž překročením si začínáme ubližovat? 

Záleží na vašem fototypu

Organismus před škodlivými účinky škodlivého UV záření chrání kožní pigment s názvem melanin. Jeho množství u každého člověka není stejné. Někdo ho má více, jiný méně. Jeho množství se mimo jiné projevuje na zbarvení kůže. Jeho intenzitu označuje fototyp vycházející z reakce pokožky na sluneční záření. Čím světlejší pokožka a nižší odolnost kůže vůči slunečnímu záření, tím nižší fototyp. 

Zaměřeno na fototypy

V našich zeměpisných šířkách se obecně hovoří o šesti fototypech. Zatímco fototyp I. se při krátkodobém pobytu na sluníčku vždy spálí a nikdy nezhnědne, fototyp VI. se nespálí nikdy. Kůže většiny středoevropské populace se nachází někde mezi. Chránit se před škodlivým UV zářením musíme téměř všichni bez rozdílu. 

Vyvarujte se chemie! Více škodí než prospívá!

Pak na řadu přicházejí opalovací prostředky. Ty, s nimiž se setkáváme na regálech v drogériích, ultrafialové záření buď pohlcují, nebo jej odrážejí. V každém případě se jedná o koktejl bohatý na chemické látky, ať již se jedná o chemické sloučeniny či anorgatické materiály s bělícím účinkem. Otázkou je, jestli jejich používáním nevyrážíme klín klínem, nebo dokonce nepřilíváme olej do ohně. Jinými slovy, jestli nepůsobíme více škody než užitku. Výsledky jedné ze studií dokonce přišly s odvážným tvrzením, že opalovací prostředky s UV faktorem stojí za vznikem rakoviny kůže. 

Vsaďte na přírodní kosmetiku!

O tom, že adekvátní ochrana před UV zářením je na místě, ovšem není pochyb. Na pořadu dne ovšem také je otázka, čím. Odpověď je ve své podstatě logická. Když škodí chemie, vsaďme na přípravky bez ní. Existují, jen za nimi nestojí tak masívní reklama, do které nadnárodní společností vynakládají miliardové částky. 

Věřte přírodním olejům s přirozeným ochranným faktorem

Přírodní opalovací krémy a oleje, jež vznikly bez použití chemie, najdete například v portfoliu značky Hristina cosmetics. Ochranný faktor získávají tou nejpřirozenější cestou. Kombinováním hořčíku, másel a olejů, jež disponují ochranným faktorem samy o sobě. Jednoduché a efektivní. A ceny? Přírodní hydratační opalovací mléko aloe vera 25 spf 200 mlvás vyjde na necelých tři sta korun. Takovou cenu vaše zdravá kůže rozhodně má, nebo ne? 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here