Francie je jedním z hlavních center světové módy. A co potom hlavní město Paříž, která nádhernými a upravenými Francouzkami přímo přetéká. Pokud se stále hledáte a nevíte jaký styl oblékání je pro vás ten pravý, vyzkoušejte styl ála Francie, možná je to to pravé přesně pro vás.

morgan_fashion

Francouzská móda se vyznačuje třemi hlavními body a to jsou elegance, ženskost, svůdnost.

Elegance francouzských žen

Francouzky jsou jako kouzelné bytosti. Mají krásnou postavu, účes a vzhled. Jednou z nedílných součástí jejich života je právě elegance. Jsou velmi elegantní. Každý oděv je do detailu propracovaný a zhotovený z kvalitních materiálů. Francouzky na ulici nepotkáte ve vytahaných teplácích, nýbrž v šatech nebo nějakých krásných kalhotách, které jim sedí přímo na postavu, protože ví, jak svůj tvar postavy a svoji ženskost nosit. Francouzky umí skvěle kombinovat barvy tak, aby k sobě krásně ladily a hezky se navzájem doplňovaly. Nechybí jim ani doplňky ve formě hezké kabelky a šátku na krk.

641137468c_71508606_o2

Ženskost je pro ženy ve Francii důležitá

Francouzky jsou známé svým přirozeným vzhledem. Jsou velmi ženské a nemají potřebu se nijak přehnaně líčit. Krásnou pleť jim zajistí kvalitní přípravky a líčení jim poté stačí jemné, které zvýrazní jejich krásné rysy. Díky správné kombinaci s oblečením jsou opravdu přitažlivé. Jednoduchý drdol, nevýrazné líčení v kombinaci s trošku extravagantnějšími šaty nám dodají poslední hlavní bod a tím je svůdnost.

1cd83a116140675dfeeda7f5132d0326

Svůdnost ve francouzské módě

Jednou z největších vlastností Francouzek je svůdnost. Francouzky vědí, jak zapůsobit na svoje okolí a jsou velmi rafinované. Krajkové topy bez ramínek, jemné světlé halenky, které odhalují podprsenku pod ní. Nebo klasické kostýmky, které doplní elegantním účesem. Tyto ženy se neřídí jen tím co je v tuto chvíli zrovna in, ale i tím, že jejich outfity přímo ukazují na jejich charakter a to, jaké jsou. Jemná duše nebo extravagantní sexy kočka? Francouzky umí obojí.

e61b66ebcf2a4d5ca423e3aa5a0c51cb

Trochu té historie francouzské módy

Víte, že francouzský král Ludvík XIV. se aktivně zajímal o módu? Bylo to v 17. století. Jednalo se o barokní módu, s tím, že oděv byl rozevlátý a vzdušný, s důrazem na lidskou postavu.

Muži nosili košile, saka, vesty a kalhoty. Důraz kladli na bohaté zdobení a honosnost toho, aby se pořádně ukázali a uchvátili.

lady-1382708_960_720

Ženy nosily vyztužené živůtky, které jim dělaly štíhlý až vosí pas, sukně k tomu byly splývavé a postupem času se pod sukni začaly oblékat obruče, tzv. krinolíny, které sukni dodaly velký objem.

Francouzské módní značky současné doby?

Francie je jakožto centrum módy velikánem ve světových oděvních značkách. Mezi nejznámější patří například Chanel, Louis Vuitton, Dior nebo třeba Chloé, kterou vytvořila návrhářka Gaby Aghionová.

glu38c475_m15

Malá inspirace..

4a4c287513_77205011_o2

4801d3c74945de0a99b39cf1baff539d

c61142ca03194508fe4b7c595ae78c52

Jedním z nejužívanějších prvků ve francouzské módě je i krajka. Na spodním prádle, ale i na šatech a halenkách které mohou být i hedvábné, takže vás budou příjemně hladit po kůži.

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com, http://levneobchody.eu/, http://crazygirl-forever.blog.cz/, http://relax.lidovky.cz/, http://goodmoda.blog.cz/, https://pixabay.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here