V partnerských vztazích se nám příliš nedaří. Rozvodem končí až polovina manželství, a to obvykle už po třech až pěti letech. O tom, jak často a rychle se nám rozpadají vztahy partnerské, ale zatím nemanželské, žádné statistiky ani nevypovídají. Zkuste lépe poznat sebe i svého partnera a vést kvalitnější a dlouhodobější partnerský život. Víme, kde začít.

Udělejte si partnerský test

Že vás vztahy nezajímají a vystačíte si být singles? Neděláte dobře. Výzkumy potvrdily, že v partnerském životě žijeme zdravěji a dožíváme se i delšího věku. Takže věta „Ten/ta mne přivede do hrobu“ rozhodně mluví spíše o tom, že při vás bude váš partner stát oddaně až „do konce“, než že vás z něj, jak se říká, „trefí šlak“. Dost ale vtipkování, protože vám chci představit projekt, který je nadmíru seriózní a který vám pomůže zlepšit váš partnerský vztah. A to jen díky tomu, že se otestujete.

Vztahy (ne)jsou věda – dokazuje PartnersTest

Zapomeňte na párové horoskopy, dotazníky z ženských časopisů i na výklady karet. Projekt PartnersTest je mnohem více než jen fantaskní rubrika v pochybném plátku. Tento unikátní projekt má vědecký základ, neumožňuje manipulaci a má ověřenou vysokou míru validity a spolehlivosti. Za projektem stojí Eva Urbanová a její tým, a vychází z psychodiagnostického souboru WORKtest, který je zaměřen na lidské zdroje a má pomáhat budovat vztahy mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci. PartnersTest tuto metodu na základě dostupných psychologických poznatků aplikoval i na partnerské vztahy. A reference na něj jsou velice pozitivní.

Otestujte funkčnost vašeho vztahu

Testy pro páry vás otestují až z hlediska 32 kritérií. Pro zjednodušení a zpřehlednění jsou tato hlediska rozdělena do pěti skupin: osobnost, psychika, vztahy, sexuální chování a rizikové faktory. Co od testu ve zkratce čekat? Zejména to, že když obětujete zhruba půl hodiny svého času tomuto testu, tak se dovíte mnohé o sobě, o svém partnerovi i vašem vztahu. A znát se navzájem je ta nejlepší cesta k tomu, jak si udržet funkční partnerský vztah.

Nechte si se vztahy poradit

Říkáte si, k čemu vám bude potvrzení problémů ve vztahu, o kterých víte? Rozhodně se dozvíte mnohem více a nahlédnete do vašeho partnerského vztahu o dost hlouběji. Pokud budete mít zájem, nemusí zůstat jen u testu. Projekt je propojen s týmem vztahových poradců, koučů i psychologů, kteří jsou schopni vám poradit i pomoci. Vztahová poradna – online vám nabízí rovněž možnost zapojit se do diskuse a pomáhat si s dalšími páry navzájem.

Udělejte si i single test

Jste singles a nedaří se vám udržet si vztah, nebo najít partnera? Podívejte se zevrubně i na své vlastní „já“. Součástí projektu jsou rovněž Single testy, které vám pomohou lépe poznat samého sebe, a to především v kontextu vztahů. Lépe se poznat vám dává šanci odstranit rizikové faktory, které nám znemožňují žít v trvalém a hodnotném partnerském vztahu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here