Hledáte nějakou příjemnou fyzickou aktivitu, která vám pomůže s hubnutím? Jestliže jste dosud plavání považovala spíše za zábavnou, letní aktivitu, zkuste se na něj podívat jinýma očima a dejte plavání šanci!

Hubnutí plaváním

Pro začátek je nutno podotknout, že samotným plaváním nejspíš zázračně nezhubnete, ale tento pravidelný pohyb vám napomůže k lepší kondici, správnému držení těla i ladnějším křivkám. Zejména pokud trpíte občasnými bolestmi hlavy nebo zad, potom by vám plavání mohlo přinést vítanou úlevu.

A co dalšího vám plavání přinese? Určitě není na škodu na několik hodin týdně vypnout, což sport, plavání nevyjímaje, nabízí plnou měrou. Při plavání zapomenete na každodenní starosti, zbavíte se napětí a osvěžíte nejen své tělo, ale i ducha!

Jestliže nejste zvyklá pravidelně plavat, potom i zde platí, že nic se nemá přehánět. Začněte pěkně zlehka a postupně prodlužujte uplavanou vzdálenost a také zrychlujte tempo. Uvidíte, že brzy bez problémů uplavete více, než byste se na začátku vůbec nadála.

Plavání kdykoli a pro kohokoli

Plavání by rozhodně nemělo být pouze letní aktivitou! Navštěvovat plavecký bazén je vhodné v průběhu celého roku, v ideálním případě nejméně dvakrát týdně. Oproti jiným sportům tak nebudete nijak vázána na počasí a budete moci vyrazit na bazén, kdykoli budete mít čas a chuť.

Plavání je jedním z mála typů fyzické aktivity, které může vykonávat téměř kdokoli. Při plavání totiž nejsou zatěžovány klouby, jako je tomu například v případě dnes tolik populárního běhání…

Dbejte na správný plavecký styl

Důležité však samozřejmě je dbát na správnou techniku plavání a také pravidelné dýchání. Pokud máte o svém plaveckém stylu pochybnosti, zvažte absolvování nějakého plaveckého kurzu, které jsou v dnešní době nabízeny na většině plaveckých bazénů. Určitě zde najdete kurz vhodný pro dospělé, kteří se chtějí naučit nějaký nový plavecký styl nebo zdokonalit svou techniku.

Chystáte se začít s pravidelným plaváním?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here