Dominujícím prvkem takřka každé ložnice je bezpochyby manželská postel, do které patří kvalitní lůžkoviny. Pokud se vám špatně spí, v noci se neustále probouzíte, potom je nejvyšší čas uvažovat nad změnou přikrývky. Pravděpodobně jste asi ani netušila, že v případě, kdy vám přikrývka nesedne svým materiálem, se o slovo přihlásí i špatné sny. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké moderní materiály se používají k výrobě přikrývek. S těmito rozhodně neprohloupíte, ba naopak si konečně dopřejte ničím nerušený alespoň osmihodinový spánek.

Jestliže se chcete zachumlat pod přikrývku a dopřát si odpočinek, během něhož načerpá vaše tělo ztracenou energii, vyberte správnou přikrývku. Je libo péřovou, nebo vlněnou?

Zdravotní přikrývky

V posledních několika letech je v módě všechno, co má přívlastek „zdravotní“. Ovšem na druhou stranu, neměla byste věřit každé reklamě, která představuje zdravotní matraci, zdravotní polštář, zdravotní přikrývku a podobně. Důležité je, aby daný produkt skutečně splňoval to, co se po zdravotních výrobcích požaduje.

Třeba takové zdravotní přikrývky je možné bez problémů vyvařovat a sušit při vysokých teplotách. Výrobce doporučuje praní při teplotě maximálně 95 °C a sušení při teplotě maximálně 120 °C.

Antibakteriální přikrývky

Další skupinu tvoří antibakteriální přikrývky. Jak už samotný název napovídá, jsou vytvořeny tak, aby se v nich neusazovaly a nemnožily bakterie, což ocení zejména alergici. Úprava proti bakteriím je provedena například ionty stříbra, které se nachází v povrchové tkanině. Stříbro navíc udržuje přikrývku v suchém stavu, a tak je pro vás vhodná i v případě, že se více potíte.

Přikrývky s přírodní úpravou

Jestliže máte ráda vůni, nadchnou vás přikrývky s přírodní úpravou. Při jejich výrobě jsou použity přírodní látky, díky nimž získávají přikrývky specifické vlastnosti. Sehnat tak můžete například přikrývku s repelentním účinkem, s vůní levandule a podobně.

Péřové přikrývky

Pokud vzpomínáte na to, jak jste spávala u prababičky, která měla obrovské péřové přikrývky, je nejvyšší čas na jejich pořízení. I v současné době se dají péřové přikrývky zakoupit. Jsou plněné prvotřídním husím peřím a drobnými peříčky. Věděla jste, že jsou vhodné i pro alergiky na domácí prach?

Vlněné přikrývky

Závěrem nesmíme zapomenout ještě na vlněné přikrývky vyrobené ze stoprocentní vlny. Vlněné přikrývky mají hned několik předností. Oblíbené jsou především pro své termoregulační a antialergické vlastnosti. Pokud nesnášíte v noci teplotní výkyvy, zachumlejte se pod vlněnou přikrývku, nic takového nenastane. Vlna vás překvapí i v letním období, protože v létě příjemně chladí, v zimě zahřívá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here