Gender otázka se nevyhýbá ani tradičnímu rozdělení rolí ve věcech nemovitých. Muž se stará o dům zvenku a žena pak o jeho vnitřek. Jde o fámu, zbožné přání nebo skutečný stav věcí? Ať je to tak, či tak, nebudeme daleko od pravdy, když zmíníme, že ženské slovo v technických věcech sílí.

Nejinak je tomu v oblasti rekuperačních jednotek. Ač cizokrajněji toto slovo zní, o to více o něm ženy vědí. Jsou to totiž ony, kdo doma nejvíce větrá a řeší, kolik času výměnou vzduchu stráví, potažmo kolik peněz protopí Pánu Bohu do oken. Jsou to právě ony, co doma obvykle poprvé nadnesou myšlenku opatřit si decentrální větrání. Rekuperační jednotka zaručí pravidelnou výměnu vzduchu za pomoci zpětného zisku tepla.

Proč větrat automaticky?

Řízené větrání je ekologické i ekonomické. Je možné přesně si stanovit, jakou intenzitou se má větrat například v závislosti na denní době a části objektu. Kapacity lze přesně spočítat, a tak nehrozí, že byste větrali málo nebo hodně. Vše se plně automatizuje, takže člověk starosti s cirkulací vzduchu zcela vypustí z hlavy.

Řízené větrání s rekuperací je velmi jednoduché. Stačí po celém objektu rozmístit decentrální větrací jednotky do obvodových zdí a ty bude centrálně řídit regulátor. Tyto systémy mají nízké provozní náklady, jednoduchou údržbu a tichý chod. Instalaci větracího systému můžete vyřešit sami za asistence kvalifikovaného elektrikáře.

Pro zdravé bydlení

Žijete v domě, který trpí nedostatkem vzdušného proudění, objevuje se v něm plíseň, vlhkost nebo nepříjemné pocity pachu? Neváhejte se informovat o možnostech nápravy. Decentrální větrání je vhodné pro rodinné domy, kanceláře, administrativní budovy, chaty i chalupy. Nechte si zpracovat nezávislý návrh na umístění větracích jednotek a výpočty průtoku objemu vzduchu. Nebudete litovat!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here