Na popraskané paty vyzkoušejte osvědčené triky našich babiček

Suchá a popraskaná kůže na našich chodidlech spolu s častými infekcemi nehtů nám nedělají dobrou vizitku a ni radost. Když se objevují plísně, praskliny a jiné problémy s chodidly, je třeba jednat. Plísně nemají šanci v čistém a suchém prostředí. Střídání bot během dne a večerní koupel jsou na místě. Pomohou i speciální deodorační pudry na nohy, které absorbují paty1nadměrnou vlhkost a udrží nohy pěkně v suchu.

Popraskaná kůže na patách

Nejde jen o kosmetickým problémem, ale i o zdravotní. Příčinou může být i nevhodná obuv. Je nutné poskytnout dostatečnou a správnou oporu v botě. Dlouhé stání a nadváha se na prasklinách významně podepisuje. Není-li pata správně zafixovaná do správné polohy a nedostává dostatečnou oporu z vnějšího okolí, začne praskat.

Výživné krémy

Popraskané paty mohou pěkně bolet. Dochází k tomu nedostatečnou výživou vrchních vrstev kůže, které použití krému udržuje pružnou a odolnější. Vyplatí se sáhnout po těch hutnějších a výživnějších, které dají chodidla zpět do kondice.paty

Dvakrát denně mažte celá chodidla krémem obsahujícím oleje a rostlinné máslo a vaše nohy vám za to poděkují. Na noc si udělejte zjemňující balzám a aplikujte větší vrstvu krému na paty a pak vklouzněte do čistě bavlněných ponožek, které si nechte přes noc.

Pedikúra i doma pomocí pemzy

Domácí pedikúru s pomocí pemzy, která odstraňuje suché a odumřelé kožní buňky stačí u bezproblémových nohou použít jednou týdně. Můžete použít i speciální peelingy na nohy, které důkladně vyčistí a vyhladí kůži na chodidlech. Na paty ale však už nestačí, tam je paty3nutná právě pemza.

Pemza je základním nástrojem k péči o nohy. Jde ovšem o způsob, jakým pokožku ošetřuje. Pemza v podstatě pokožku trhá a pak někdy vznikají malé prasklinky. Pemzu nelze ani dokonale vyčistit, takže je ideální ro množení bakterií. Je třeba ji pravidelně měnit.

Alespoň jednou za měsíc zajděte na profesionální ošetření nohou do salonu. Zkušená pedikérka pozná případné problémy v jejich počátku. Odhalí kuří oka a ostatní neduhy spojené s chodidly.

Kovové a skleněné pilníky na odumřelou tkáň

Ztvrdlá a praskající pokožka na patách je odumřelá tkáň, která je nedostatečně hydratovaná.
Kovové a skleněné pilníky jsou mnohem lepší variantou při péči o vaše popraskané paty. Hrubší část využijte na vlhkou a předem čerstvě rozmočenou kůži na patách. Jemnější část pak použijte k doladění detailů a to až po zaschnutí pokožky.

Seřezávače kůže

Seřezávače kůže jsou jednou z nejefektivnějších a nejrychlejších metod. Práce s nimi ale paty2skutečně není jen tak pro začátečníky. Na domácí péči o naše paty je spíše nedoporučujeme, protože je velmi snadné si více ublížit než pomoct.

Kosmetika ze spíže našich babiček

Proti ztvrdlým patám bojovaly naše babičky i surovinami, které máte běžně v domácnosti.

Sádlo je tradiční všelék všech našich neduhů a promastí naše nohy, které následně můžete zabalit do igelitové folie a bavlněných ponožek.
Citrón je ideální a účinný na vtírání do suché pokožky kdekoliv na našem těle. Obsažené kyseliny pomáhají hydratovat pokožku a současně ji i zjemňují. Polovinu rozkrojeného citronu dejte na vaše paty, přikryjte folií a dejte na noc do bavlněných ponožek. Ráno je promažte sádlem nebo krémem a uvidíte skvělý výsledek.
Tvaroh se pak používá stejně dobře jako sádlo nebo krémy. Namažte tlustou vrstvu a oblečte si přes igelit bavlněné ponožky a nechte přes noc působit. Efekt stojí i za nevábně vonící ranní sundávání z nohou.

Zábaly a lázně

Na zjemnění kůže na nohou pomohou i zábaly z olivového oleje. Pomůže i lázeň nohou v teplé vodě s citrónem nebo lázeň v teplé medové vodě, obojí po dobu 20 minut. Lze použít i lázeň ve vodě s jablečným octem, 3/4 šálku vody a 1/4 octa. Používá se i maska na paty z rozmixovaných banánových slupek na 15 minut.

Jednoduchý domácí lék

Léčí popraskané paty, kuří oka i mozoly. Do 10 dnů od každodenní aplikace, uvidíte výsledky. Zabráníte i hlubším prasklinám.

paty4Jako ingredience poslouží 10 aspirinů, tedy kyselina acetylsalicylová a 250 ml 70 % lihu, poslouží i Lesana nebo Alpa.

Rozdrťte aspiriny a nasypte prášek do skleněné uzavíratelné lahvičky a zalijte je lihem. Nechte směs odležet 2 dny při pokojové teplotě. Každý den lahvičku důkladně protřepte, aby se aspirin dobře rozpustil.

Každý večer pak před ulehnutím natřete paty a bolavá místa tinkturou namočeným vatovým tamponem, který nechte na patě položený. Patu obalte do potravinové fólie a dejte si přes ní čistě bavlněnou ponožku. Nechte tak působit přes noc.

Ráno vaše nohy opláchněte, pořádně vysušte čistým ručníkem a promažte mastným krémem na nohy, vazelínou nebo sádlem a promasírujte. Pro lepší výsledky před kúrou proveďte pedikúru a z pat odstraňte co nejvíc ztvrdlé kůže. Po deseti procedurách popraskané paty a mozoly na nohou zcela zmizí.

Domácí lék je vhodný pro léčbu bolestivých křečových žil, bolest kloubů a také zad. Vaši bolest snižuje bezprostředně po aplikaci. Můžete přidat i jemně nakrájené listy aloe vera, které můžete ponechat i bez přecezení. Tinkturu uchovávejte v lednici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here