Současná moderní doba změnila zvyky. Dětské hračky, jako například houpací kůň, panenky a autíčka, nahradily notebooky, tablety a xboxy. Děti si nechtějí hrát s dnes už „obyčejnými“ hračkami, raději se věnují virtuálnímu světu a hrám. Ačkoliv je to pro rodiče dobrou zprávou, jelikož své ratolesti zabaví alespoň na pár hodin a mají čas minimálně na úklid domova, virtuální svět mají na výchovu dětí velký vliv. Pořiďte svým malým miláčkům domácího mazlíčka, budou tak mít kamaráda, kterému se budou věnovat více, než elektronickým vychytávám.

Pes jako nejlepší přítel člověka

Pořídit svým dětem psa je pro vaše děti radost, pro vás především úvazek. Předem rozhodně nepočítejte s tím, že vaše milované napadlo pejska vyvenčit, nebo něčemu naučit. Vaše děti pes ale mnoho naučí. Tip: Spojte příjemné s užitečným. Vydejte se na společný výlet, nebo procházku, kde hravou formou naučíte pejska základním povelům. Vaše děti tyto hry odkoukají, a když uvidí, že z toho pes má radost, budou mít radost také. Jeden od druhého se něčemu naučí.

Malý pes pro celou rodinu

Existuje mnoho plemen psů. Při výběru berte v potaz místo, kde žijete. Do bytu v panelovém domě není vhodnou volbou pes velkého plemene, nebo pes, který potřebuje dostatek pohybu. V tomto případě vsaďte na menší plemena.

d2b685cf7d6ea951f235480c5371ec5e

Yorkšírský tériér

Pes malého růstu, který je společenský, hravý, veselý a rychle se učí základním povelům. Zároveň je také ochranářský. Yorkšír si potřebuje stále hrát, jedině tak bude šťastný.

Mops

Mopsové jsou vtipný už jen svým vzhledem. Pokud hledát pejska, který udělá radost vaším dětem a zároveň s ním nebude tolik starostí, je pro vás mops jako stvořený. Na dlouhé procházky a túry ho totiž moc neužijete. Mops je spíše lenoch, který si s vámi rád bude hrát, zároveň ale rád půjde s dětmi spát.

Velká plemena jako hlídači

Ohlídá váš majetek a zahradu ve vaší nepřítomnosti. Zároveň bude také nepostradatelným členem rodiny a parťák na výlety.

Zlatý retvívr

Plemeno psa, který je pro rodiny jako stvořené. Právě proto je tak oblíbené. Věrný kamarád pro vás i vaše děti. Zároveň se rychle a rád uší základním povelům. Potřebuje ale pohyb, tudíž počítejte s dlouhými procházkami, což vám určitě neuškodí.

Lablador

Labladoři jsou stejně jako revívři věrnými parťáky do života. Na rozdíl od retvívrů jsou ale labradoři více tvrdohlaví, tudíž potřebují více péče. Aby vás labradoři poslouchali, musíte je nejen vycvičit, ale také si s nimi vytvořit vztah. Odměnou se vám dostane jeho láska k vám i celé vaší rodině.

Foto: Pinterest.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here