Už jste někdy slyšela o tom, že by se dal porod natrénovat? Ať už čekáte své první dítě nebo jste si už porodního sálu párkrát užila, určitě byste měla vyzkoušet tuto cvičební pomůcku. 

Aniball – tuto cvičební pomůcku, která se používá pár týdnů před porodem, mám osobně vyzkoušenou při těhotenství a porodu svého druhého dítěte. Když jsem čekala první, bohužel mi tento zázrak nikdo neporadil a ani jsem se o něm nikde nedočetla. Jaká škoda, tenkrát jsem mohla odrodit bez stresu a hlavně nástřihu hráze. To je vlastně hlavní úkol Aniballu. Díky cvičení s ním se posiluje pánevní dno a zvyšuje se elasticita hráze, tudíž minimalizuje riziko natržení nebo dokonce nástřihu celé hráze. Kdo to zažil, jistě mi dá za pravdu, že to není nic příjemného. Ať už samotný nástřih nebo následné šití, ale i klidně několikatýdenní rekonvalescence a hojení. 

Kdy začít cvičit?

Cvičení se doporučuje začít zhruba 4 týdny před plánovaným porodem. Začínat dříve ani nemá smysl, jelikož tělo se začíná na porod připravovat až v posledních týdnech a tak se nedají očekávat žádné velké úspěchy, co se týče nafouknutí balonku.

Jak se používá?

Pro nezasvěcené to bude znít jako mučící nástroj. Ničeho se ale nebojte. Balonek se doporučuje před každým použitím omýt ve vodní lázni, která bude mít minimálně 40°Celsia. Balonek se potře lubrikantem nebo speciálním gelem a poté se již zavede a můžete začít trénovat pomocí pumpičky. Zpočátku to jde opravdu pomalu a bude vám stačit 2-3 stisknutí pumpičky, aby balonek zvětšil svůj objem. 

Jde o to, aby se žena naučila správně používat své pánevní dno a vytlačit tím balonek ven. V ideálním případě se dostanete až na průměr nafouknutí 32-33 cm. Tělo a hráz se tak připraví na tlak, který je srovnatelný se samotným porodem, zvýší se elasticita hráze a vy budete více v klidu. 

Pokud budete a Aniballem cvičit každý den, úspěch je zaručen. Cenově se tato pomůcka pohybuje okolo 1000 korun, dá se však sehnat i na bazarech od jiných maminek podstatně levněji. Balonek se dá dokoupit nový, tak se nemusíte bát žádné infekce či bakterií. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here