V novém roce zpravidla přichází nové věci, nové starosti i radosti a jednou z nich jsou i povánoční slevy, kterých se spousta lidí nemůže dočkat. Jakmile se překulí Silvestr a uběhne prvních pár dní v novém roce, během kterého se většina z nás vzpamatovává z bujarých oslav, jiní si zvykají na novou koncovku v roce a další se vrací ze zimních dovolených, přijdou obchodníci s obrovským lákadlem, jemuž jen málokdo dokáže statečně odolat…

Povánoční výprodeje, aneb není všechno zlato, co se třpytí

Už teď se na nás z mnoha stran valí nejrůznější reklamy, upoutávky, letáčky a jiné propagační materiály, které nás upozorňují, že nastávají slevové žně. Lidé se tak nadchnou pro vysoké slevy, které mnohdy dosahují třeba až 80 %, ne-li dokonce více a nutí nás si myslet, že právě tohle či tamto nutně potřebujeme. Jenže i v tomto případě platí jedno známé rčení: není všechno zlato, co se třpytí.

Ne všechny slevy jsou skutečné

Povánoční slevy se nejčastěji týkají elektroniky, jak je tomu ostatně každý rok. I loni jsme zažili, že šli obchodníci u elektroniky hodně nízko s cenou, teda alespoň se tak tvářili. Lákají nás na vysoké slevy, jenže právě ona vysoká čísla nejsou skutečná. Žádný maloobchod si nemůže dovolit jít tak hluboko pod cenu a přijít o příjmy, to by vám řekl každý zkušený poradce.

Oblečení ano, elektronika ne

Možná i na vás začínají reklamní akce a poutače působit, možná se už už chystáte vyrazit do obchodů, kde na vás ony lákavé slevy čekají. Co se týče slev, u oblečení se jedná o slevy skutečné. Oblečení totiž podléhá sezoně, takže pokud se teď objeví nějaké zajímavé kousky v akci, vůbec nad jejich pořízením neváhejte. Naopak je tomu u elektroniky, ta totiž sezonním trendům vůbec nepodléhá a jedná se pouze o triky obchodníků prodat zboží, o které po celý rok není příliš velký zájem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here