Demence patří bezesporu mezi nejděsivější nemoci, kterých se mnoho z nás obává již v brzkém věku. Rozhodně není pravidlem, že by se demence týkala jen starších lidí, podle statistik neustále roste počet nemocných i v nižších věkových kategoriích. Chcete-li udělat něco pro své zdraví, přečtěte si dnešní článek, ve kterém je hlavním tématem prevence vzniku demence. Možná se usmíváte, jak se to krásně rýmuje, tohle téma však určitě není vtipné a je potřeba brát jej vážně.

Prevence vzniku demence v jakémkoli věku

Už o pár řádků výše jsem se zmínila o tom, že si nelze myslet, že je demence problémem jen starých lidí, kteří už mají většinu života za sebou. Odborníci, lékaři a specialisté by vám potvrdili, že se tahle zákeřná nemoc neptá a udeří, kdy se jí to hodí. Proto se dnes zaměříme na téma prevence vzniku demence, které se můžete věnovat v jakémkoli věku. Děláte to přeci pro sebe.

Za prvé: žijte zdravě

Žít zdravě by měl chtít každý z nás, protože je to účinný způsob, jak se dožít vyššího věku, jak předejít celé řadě nemocí a jak být jednoduše mnohem více fit. Zároveň je to skvělý pomocník ve formě prevence vzniku demence. Základem všeho je zdravá životospráva, kdy jedním z nejdůležitějších pilířů je určitě strava. Zaměřte se proto na váš jídelníček a doplňte do něho ovoce, zeleninu, ryby a komplexní sacharidy. Naopak se vyhýbejte sladkému, cukrovým lahůdkám i červenému masu.

Za druhé: donuťte mozek neustále pracovat

Možností prevence vzniku demence je určitě procvičování mozku, ve kterém to zpravidla všechno začíná. Mozek můžete trénovat mnoha způsoby, takže si každý dokáže najít přesně takový, který mu bude nejvíce vyhovovat. Můžete luštit křížovky, skládat puzzle, řešit hlavolamy, hrát karty nebo se učit nový jazyk. Možností je opravdu hodně, stačí si jen vybrat.

Za třetí: vzdejte se neřestí

Věděli jste, že jedním z důvodů vzniku demence je i kouření? Jedná se o velký faktor, který tuhle nemoc ovlivňuje. Chcete-li vzniku demence předejít, dobrovolně se vzdejte nejen kouření, ale i pití alkoholu. Tyhle životní neřesti ke spokojenosti nepotřebujete a vaše zdraví vám jistě poděkuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here