První tetování a jak se na něj připravit

Jak se připravit na první tetování

Tetování není v dnešní době jen výsadou mladých lidí, ale stává se populárním u všech generací. Zároveň je jeho pořízení stále mezi některými lidmi kontroverzí, a proto by si měl každý dopředu pečlivě rozmyslet, než se do takového kroku pustí. V tomto článku si shrneme základní informace, které se hodí vědět, pokud se přece jen rozhodnete pro.

Ujistěte se, že nejde jen o „úlet“

Jak už bylo zmíněno, pořízení tetování je důležitým životním rozhodnutím, a proto by se člověk měl ujistit, že to opravdu chce a není to jen nějaké momentální pobláznění. Samozřejmě je na každém, jaký vzor, obrázek či nápis si nechá zvěčnit, ale pečlivé zvážení vám pomůže od budoucího případného litování vašeho rozhodnutí.

Najděte správné místo

Výběr správného místa je stejně důležitý, jako podoba tetování. Při rozmýšlení zahrňte velikost a detailnost obrázku. Na některých místech se také tetování více rozpíjí a hůře se na ně chytá barva. Pokud si s výběrem místa nejste jisti, zeptejte se tatéra. Ten vám rád poradí a řekne vám, jaká místa jsou citlivější a tím pádem bolestivější, než jiná.

Výběr tatéra

Výběr tatéra je nesmírně důležitý. V dnešní době existuje velké množství takových umělců, a tak si pečlivě projeďte více možností, než se rozhodnete. Každý tatér se specializuje na jiný styl. Pohlédněte si jejich práce, koukněte na cenové rozpětí a samozřejmě na hodnocení a recenze. Vždy si vybírejte jen salony s licencí a nikdy nechoďte k tatérovi, který nepoužívá rukavice a desinfekci, či jinak podceňuje hygienické podmínky! Pro někoho může být tetovací proces, a to hlavně poprvé, stresující záležitostí. Proto si tatéra vybírejte také podle toho, jak vám bude sympatický.

Den tetování

Několik hodin před výkonem byste rozhodně neměli pít alkohol. Ten totiž ředí krev, a tak byste při výkonu mohli více krvácet a podstatně ztížit tatérovi jeho práci. Měli byste být také zdraví, dobře vyspaní a najedení. Dobrá kondice i nálada pomůže tělu vyrovnat se s nečekaným zákrokem mnohem lépe.

Následná péče o tetování

Tatér by vám měl popsat, jak se o nové tetování správně starat. Doporučí vám krém, i četnost mazání. Tetované místo by měl zafixovat. První dny byste měli být velmi opatrní. O místo byste se měli starat velmi šetrně, nevystavovat ho přímému slunci, ani prudkému proudu vody. Je normální, když vás po několika dnech začne tetování svědit a loupat se. Je to znamení toho, že se dobře hojí. Svědění je sice nepříjemné, ale v žádném případě tetování neškrabte, ani neodlupujte loupající se kůži. Mohli byste si obrázek poškodit. Pokud se vám ale kolem tetování objeví větší vyrážka, místo vás bude nepříjemně bolet a kůže bude horká, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Pořízení tetování je nákladná a mnohdy i trochu bolestivá záležitost. Nicméně pokud ho člověk opravdu chce a propadne tomu kouzlu, těžko zůstává jen u jednoho. A co vy? Šli byste do toho?