Jistě znáte takové ty klasické staré panelákové kuchyně. Tyto kuchyně byly v době své výstavby zařízeny velmi jednoduchou a dnes již nevzhlednou kuchyňskou linkou, částečně z důvodu jejich malé velikosti. Ale každý styl jednou vyjde z módy, a to platí i o starých kuchyních. Patříte mezi ty, kteří si chtějí svojí starou panelákovou kuchyni zrekonstruovat? V tom případě by se vám hodilo zjistit, co všechno je k tomu potřeba.

Panelákové byty jsou samy o sobě menší, proto i kuchyně většinou disponují značně omezenými prostory. Často se můžeme setkat s úzkými a poměrně krátkými prostory, kdy nám kuchyně může svým tvarem připomínat nudli, která je občas i jako průchozí místnost. Je jasné, že takové bydlení nebude vyhovovat každému, proto si řekneme, jaké základní věci je třeba při rekonstrukci panelákové kuchyně zařídit.

Jako první je potřeba odstranit starou kuchyňskou linku a kuchyň celkově vyklidit, v případě potřeby i seškrabat starou výmalbu. Ale to je jen ta jednodušší část všech, dalo by se říci řemeslnických prací. Určitě se neobejdete bez instalatérských prací i nové elektroinstalace. Podle rozměrů nové kuchyně a umístění kuchyňské linky či myčky, apod. musíme myslet na to, kde budou vývody na vodu a kde nové zásuvky. Důležitou součástí je i správné napojení odpadů. Pokud nejste Ferda Mravenec a jde vám hlava kolem z té spousty úkolů, bylo by lepší, přizvat si někoho na pomoc.

Kuchyňské studio Gabon se kromě normálních kuchyní zaměřuje i na panelákové kuchyně a jsou schopni vám pomoct s celou rekonstrukcí vaší kuchyně. Kromě již zmíněných elektro a vodo instalací se postarají o montáž nové linky, spotřebičů i napojení všech potřebných sítí. Kromě toho vám pomohou se zednickými pracemi, výmalbou, podlahou, řemeslnickými pracemi, a dokonce i s předchozí demontáží starého vybavení, takže nemusíte dělat prakticky nic – jen se těšit z výsledků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here