Jak se líčit po čtyřicítce

První rada, je prostě mírně, jemněji a lehce. Zralé pleti denně pomáhejte, nepřestávejte ji čistit, hydratovat a vyživovat, jak kosmetickými přípravky, tak i správným líčením. I zralá dáma umí být krásná, okouzlující, přitažlivá a to v každém věku.

Lehčí make-up a korektor

Lehký hydratující pečující make-up, který pleť nezmatní, ale rozjasní, vám dodá jiskru a mladost. Použijte velmi malé množství a vytvořte lehký souvislý film, nikoliv masku. makeupNanášejte make-up speciálním štětcem nebo jemně prsty. Štětec 3D jemně masíruje pleť, zapracuje do pleti lehký film. Make-up je spolu s krémy a důkladným odlíčení další ochranou pleti před vnějšími vlivy a volnými radikály. Zamezte nadměrné tvorbě vrásek.

Korektor musí pleť napnout, rozjasnit a vyplnit vrásky. Pod oči, na kontury rtů a drobné vrásky, prostě všude tam, kde je potřeba cosi zamaskovat. Na tyto nedokonalosti pleti volte barvu korektoru, který splyne s make-upem. Speciálně na oční okolí o odstín světlejší, rozjasňující a více tekutý, aby nezvýraznil vrásky. Oční korektor neutralizuje kruhy pod očima. Zase platí, že pokud jej zapracujete štětečkem, bude jej stačit malá troška a korektor vám dlouho vydrží jak na očích, tak i v kelímku. Kolem očí jej můžete i jemně vklepat bříšky prstů.

Stíny, linky či tužka na oči

Ženy po čtyřicítce se už raději vyhnou černým očním linkám. Jsou opravdu příliš tvrdé a dělají nás opticky starší. Já už vybírám dokonce i světlejší odstín hnědé. Pokud máte tmavé kruhy pod očima, jako první použijte vhodný rozjasňující stín nebo tělovou tužku, aby se oko prosvětlilo.stetec

Báze pod oční stíny je velmi důležitá. Někdy se oční víčka víc mastí a s bází na nich stín dlouho vydrží. Báze stačí nanést opravdu velmi malé množství a stíny budou dobře vypadat přes celý den.

Upravené obočí

Pokud nechcete na obočí tetování, což ani nedoporučuji, málo kdy je totiž udělané přirozeně, zkuste přípravek z heny, nanášený štětečkem. Vypadá opravu velmi přirozeně a pro nevytrénovanou ruku je výbornou volbou. Pokud nechcete kouzlit z henou, zkuste tužky na obočí anebo stín v barvě vašich vlasů a úzký štěteček. Nakonec použijte výživnou řasenku pro řasy a obočí a efekt bude dokonalý. Získáte tak zahuštění, zvýraznění barvy a zafixování obočí po celý den.

Hnědá řasenka

Vyměňte řasenku za hnědou, dlouhé řasy snesou jakýkoliv typ řasenky, na kratší řasy speciální. Jako certifikovaná kosmetička a vizážistka jednak doporučuji jen své osvědčené kousky. Na druhé straně, pokud řasenka není stará a vyschlá, s jakoukoliv řasenkou budou vaše řasy úžasné, když je správně namalujete. Správnými tahy dosáhnete viditelného prodloužení a zahuštění. Když ráno opravdu spěcháte, k dobrému pocitu dejte základní stín, tužku a řasenku.

Tvářenka nebo bronzer

Tak tady opatrně. Po čtyřicítce sáhněte po růžových a broskvových odstínech, které vás krizenrozjasní. Možná je ale používejte jen na večer. Dbejte na to, aby vám nevystupovaly vrásky. Jestliže máte červené žilky v obličeji, nepoužívejte červené odstíny tvářenky. Tvářenku nanášejte štětcem a žádné přehánění. Hnědé bronzery jen na tmavou a opálenou pleť a raději v létě.

Konturovací tužka a rtěnka

Tady můžete přidat a nebát se výraznějších barev. Zejména na podzim a v zimě vaší pleti bez opálení dáte výraznější barvou rtěnky dynamičnost tváři. Konturovací tužka pomůže smyslně vytvarovat rty a zajistit, že se tato výrazná rtěnka nebude dále rozpíjet do vrásek a kontur. Pokud ji nepoužíváte, použijte štěteček na rtěnku. Rtěnka krémová a kvalitní bude pro vaše rty v tomto zralejším věku velkým plusem, dodá jim hydrataci a bude je vypínat a dodá jim plnost.

Pudr ano nebo ne

Záleží na pleti, je-li suchá, žádný pudr, zvýrazníte jím vrásky. Je-li mastná, určitě jej zkuste použít a vyzkoušejte sypký pudr, nebo taky minerální pudr, každý mu říká jinak. V menopauze někdy trpí ženy pocením a make-up je třeba fixovat pudrem během dne, pleť zmatnit a líčení tak oživit. Nebudete se s použitím pudru ani tak lesknout.

Líčení je rituál a stáhněte jeho dobu maximálně na 10 minut ráno v koupelně. Dopřejete si vždy dostatek čisté vody jako pitný režim a dostatek spánku. Večer i ráno pleť odličte. Ráno už jen jemně, ale odstraňte odumřelé buňky. Celý den se pak budete cítit dobře a budete tak i vypadat.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here