Jak se obléknout na pracovní pohovor?

Nový začátek, nový start. Do nové práce můžete vstoupit jako nová osoba, na což se každá žena těší. Nejdřív ale musíte překonat nástrahu v podobě pracovního pohovoru. A ačkoliv se to mnohým odborníkům na pracovní pohovory nebude líbit, jedním z vašich nejdůležitějších úkolů přípravy na pracovní pohovor je správná volba vašeho outfitu. Nebojte se, poradíme vám pár osvědčených tipů, jak to zvládnout!

Buďte sama sebou

Ačkoliv pravidla etikety říkají, že by ženy na pracovní pohovor měly vsadit na sukně. Pokud nejste zrovna největší fanynkou sukní a šatů, tak na toto nesmyslné pravidlo jednoduše zapomeňte. Nejdůležitější je být sama sebou! Jedině tak bude váš pracovní pohovor úspěšný. Musíte se cítit pohodlně, svá a v pohodě.

Zjistěte si o firmě všechno, včetně módních pravidel

Některá povolání si říkají o společenské oblečení. Některé firmy dokonce zakazují zaměstnancům nosit džíny, kecky a podobné trendy kousky. Možná právě ve firmě, kam jdete na pohovor mají také zavedená nějaká pravidla, která je třeba dodržovat. Zjistěte si proto o firmě vše, včetně toho, jak chodí zaměstnanci oblékáni. Z toho okoukáte nejvíce! Každý se chce líbit svému šéfovi, nebude těžké podle outfitů ostatních zaměstnanců uhádnout, co se mu líbí. Nechte se jimi inspirovat- nekopírujte. Abyste neměla na pohovoru stejný outfit jako Jana z podatelny.

picmonkey-collage

Módní kreace si ponechejte na později

Současné módní trendy dovolují téměř vše. Úspěch slaví ten, kdo se nebojí experimentovat a zkoušet nové věci. Pracovní pohovor ale zrovna její tou vhodnou příležitostí ukázat, že sledujete módní trendy a jste odvážná. Outfity tohoto typu si ponechejte na později, až budete mít novou práci v kapse.

Málo je někdy více

Tímto nepsaným pravidlem se řídila slavná Coco Chanel. Věřte Coco, která je stále symbolem módy a krásy. Vsaďte na jednoduchý, osvědčený outfit, o kterém víte, že se zalíbí oku každého muže, neurazí a především, že v něm budete zatraceně sexy a sebevědomá. Jednoduché outfity v kombinaci dvou barev jsou sázkou na jistotu. Tip. Nesmrtelnou kombinací černo-bílé nikdy nic nezkazíte.

Zdroj fotografií: pinterest.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here