Nosíte dioptrické brýle a nevíte si rady s líčením? Pak vám dnes poradíme, jak na to! Na co si dát pozor, co je benefitem u brýlí, jak na make-up, co se hodí nejvíce… To vše se dočtete v tomto článku. Nechte se inspirovat a rozhodně se nebojte zkoušet. Každé ženě sluší něco jiného, je třeba si najít ten váš styl, v kterém se budete cítit nejkrásnější.

Make-up

glasses-1600387_960_720

Jelikož brýle oči velmi zvýrazňují, mohly by zvýraznit i případné nedokonalosti na pleti. Proto použijte make-up, kterým zamaskujete veškeré vaše nedostatky. Nezapomeňte ani na korektor, kterým vyzmizíkujete kruhy pod očima nebo pupínky. Na kruhy pod očima by měl být světlejší, aby oční okolí pěkně prozářil. Nezapomeňte make-up pořádně zapudrovat! Aby se nestalo, že díky mastnotě by vám brýle jezdily po nose a nedržely na jednom místě.

Obočí

glasses-1547853_960_720

Ačkoliv vám brýle rámují oči, tak obočí vám rámuje celý obličej. Je důležitější, než si mnohé ženy myslí. Může vám naprosto změnit vzhled a výraz obličeje. Naučte se správně si obočí upravovat! Pomocí jemných tahů tužky vytvořte malé chloupky. Použít můžete také oční stíny a zkosený štěteček, a dále gel na obočí na zafixování. Obočí rozčešte pomocí kartáčku na obočí nebo vyschnuté řasenky. U kořene nosu by mělo být světlejší a dále se ztmavovat – ombré efekt. Pokud si nevíte rady, zajděte ke kosmetičce, která vám zajisté poradí a provede úpravu.

Rty

girl-1335663_960_720

Mám pro vás dobrou zprávu. Jelikož brýle zakrývají oči, tak i přestože zvolíte výrazné líčení, tak budou působit méně výrazně, můžete si dovolit výraznější rtěnku. Nebojte se experimentovat! Je na vás, zda dáte přednost lesku, tekuté rtěnce, rtěnce s matným, saténovým nebo krémovým finishem.

Líčení očí pro brýle na blízko

woman-531212_960_720

Brýle na blízko, tedy na čtení, mají tendence oči zvětšovat. To určitě není na škodu. Velké oči jsou krásné. V tomto případě se při líčení nemusíte nijak omezovat. Pouze volte barvy, které budou ladit s barvou obroučků vašich brýlí.

Líčení očí pro brýle na dálku

reading-216862_960_720

Naopak lidé, kteří přirozeně špatně vidí na dálku, těm brýle oči zmenšují. Úkolem očního make-upu tedy bude zvětšení vašich krásných oček.

Používejte světlejší stíny! Příliš tmavé stíny umístí oči do pozadí a to my nechceme. Raději zvolte bílé, béžové a jiné světlé odstíny. Abyste plastičnost oka ještě více umocnily, dejte doprostřed oka na pohyblivé víčko velmi třpytivý stín. Také třpytivý stín ve vnitřním koutku vaše oko otevře.

Také stínování oka dokáže divy! Jakmile nanesete jeden stín na celé pohyblivé víčko, je třeba ho lehce rozetřít do ztracena, aby byl přechod s pokožkou plynulý. Na to použijte matný studený hnědý stín. Nebojte se blendovacím štětcem vytáhnout stíny co nejvýše, opticky to zvětší oko a pomůže, obzvlášť pokud máte spadlé víčko.

Také na vrchní linku si dávejte pozor! Místo klasické černé sáhněte raději po tyrkysové, hnědé nebo zelené lince.

Dokončení make-upu

girl-1741925_960_720

Jakmile jste udělaly výše uvedené líčení, make-up bude potřebovat ještě dodělat. Nechávejte tuto pasáž na konec, protože teď již vidíte, jak moc tvářenky si můžete dovolit, na začátku byste to mohly přehnat.

Lehce poklepejte tvářenku na jablíčka na vaší tváři, klidně se k tomu lehce pousmějte. Dodat plastičnost obličeji můžete také konturováním (je to žádoucí, protože díky krycímu make-upu přicházíte o přirozenou plastičnost obličeje). Na vystouplé části (tedy nad lícní kosti, pod obočí, na špičku nosu, nad rty) přijde rozjasňovač. A to, co chceme umístit do pozadí, tam přijde konturovací pudr nebo bronzer (zvýrazňujte lícní kosti, popřípadě si můžete zmenšit čelo nebo vytvarovat nos a zamaskovat druhou bradu).

Zdroj fotografií: https://pixabay.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here