Jsou to tři roky, co vstoupil do kin filmový trhák Divergence. Film natočený podle knižní předlohy Divergent series od spisovatelky Veronicy Roth, která bestseller napsala na vysoké škole, se dočkal také pokračování Rezistence. V minulém roce vstoupil do kin poslední díl Alliance, který byl rozdělen do dvou částí. Druhá část měla mít premiéru v tomto roce.. bohužel, pro fanoušky tohoto kultovního filmu nepřinášíme dobré zprávy.

Příběh, který mnohým změní život

Kdo viděl všechny tři díly Divergent series, nebo četl knížky Veronicy Roth ví, že se v tomto příběhu skrývá mnohem více. Hlavní hrdinkou je Tris Prior, která žije podle pravidel svých rodičů ve frakci Odevzdanosti, kde je hlavním smyslem věnovat svůj život ostatním kolem sebe a nemyslet za žádnou cenu na své potřeby. Tris ale láká od života získat mnohem více, proto se při obřadu volby rozhodne přestoupit do jiné frakce, a to Neohroženosti. Frakce plná bojů, nebezpečí a tvrdé dřiny ji ze začátku sžírá. Postupem času v ní ale nalézá samu sebe. V tom jí pomáhá i Čtyřka (Tobias Eaton), do kterého se časem zamiluje, stejně jako on do ní. V příběhu spisovatelky Veronicy Roth nejde pouze o vymyšlený svět, který by v případě zkázy našeho světa, mohl být reálný. Příběh má poselství v tom, že každý si může zvolit svou cestu, být nesobecký, odvážný, mírumilovný, upřímný a chytrý. Každý může být Divergentní – odlišný.

1795518_448610631932333_1585608564_n

Kdy bude v kinech poslední díl série?

Pokud i vy netrpělivě očekáváte trailer na závěrečný díl celé série, musíme vás zklamat. Premiéra posledního dílu měla být původně v březnu tohoto roku. Bohužel to tak nebude. Studio Lionsgate rozhodlo, že se film přesune z pláten do televizních obrazovek. Důvodem pro stažení filmu z kin je nízký výdělek dílu Alliance. Poslední díl tudíž v kinech neuvidíme a prozatím ani není jisté, zda se objeví v televizi. Představitelé Divergent series jako Shailene Woodley (Tris), Theo James (Four), Zoë Kravitz (Christina), Milles Teller (Peter) ani Ansel Elgort (Caleb, bratr Tris) nesouhlasí s radikální změnou pro film. Jsou názoru, že tyto podmínky nepodepsali a nesouhlasí, aby se film přesunul do televizních obrazovek. Proto prozatím není ani jasné, zda se závěrečného filmu Divergent series dočkáme. A kdy tomu bude? To je ve hvězdách.

Foto: Facebook/divergentseries

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here