Chcete si pořídit nový zdroj světla a nevíte, podle čeho vybírat? Základním bodem je místnost, do jaké je lustr určen. Dalším faktorem je to, co se líbí vám. A v neposlední řadě mají jistě své slovo i aktuální trendy, které ovlivňují nabídku dostupnou v obchodech. Jak jsou na tom poslední trendy na poli osvětlení? To se dozvíte v tomto článku.

Jednoduché lustry

Nádherně zdobené křišťálové lustry jsou známku luxusu. Mají však řadu nevýhod, kdy na jednom z prvních míst jsou zvýšené nároky na údržbu. Navíc se nehodí do moderních interiérů, kde se upřednostňují jednoduché, čisté a funkční linie. Z toho důvodu jsou aktuálními trendy designově zajímavé lustry, jejichž znakem jsou zdánlivě strohé linie. Ovšem jak to tak bývá, za jednoduchostí se ukrývá elegance a krása. Výhodou je také snadnější manipulace při otírání prachu.

Bodová světla

Už několik let patří mezi stálice na trhu se svítidly. Řeč je o bodovém osvětlení. To se skvěle uplatní snad v každé místnosti. Vynikne v kuchyni, pracovně, ložnici, na chodbě a všude jinde. Některé typy nabízí dvě varianty zapnutí, kdy hlavní rozdíl spočívá v tom, kolik světel je aktivováno. Mnohdy jde také o doplňkový prvek k hlavnímu lustru. Nabídku opět tvoří spíše jednodušší typy, ale narazit můžete i na nápadnější a designově více výrazné varianty, které však už ze své podstaty více menších zdrojů světla vypadají značně rozdílně v porovnání s velkými lustry.

Originální a praktické lampy

A jak osvětlit útulný koutek nebo noční stolek? Přeci lampou. Ty mohou být velké stojací nebo malé pro umístění na stůl. Opět vybíráme podle stylu, ve kterém je zařízen interiér. Pro lepší představu se podívejte na internetové stránky obchodů, kde najdete aktuální nabídku svítidel. Sami už jistě poznáte, jestli vám aktuální trendy vyhovují, nebo raději sáhnete po starších modelech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here