Spánek je magické slovo, které má své výsadní postavení snad ve všech lidských kulturách. Dokonce od dob Řecka se honosí i svým bohem, který se jmenuje Hypnos. Není divu, vždyť spánkem trávíme více než třetinu svého života. Co je to ale vlastně spánek? Jedná se o dobu klidu, kdy dochází ke změně činnosti mozku, jež je doprovázena ztrátou vědomí. V této fázi máme sníženou citlivost na vnější podněty, dochází k uvolnění svalstva, snížení krevního tlaku a také máme zpomalené dýchání. Rušení spánku nebo jeho eliminace vede k psychickým i fyzickým potížím. Zdravý spánek má celou řadu aspektů, jedním z nich je i kvalita postele resp. matrace.

Kvalitní matrace je předpokladem dobrého spánku

Český trh je plný, jak sami výrobci uvádějí „kvalitních matrací“, které mají dokonce i certifikátem ověřené vlastnosti. Jsou zaručeně nejzdravější, nejvhodnější a po všech stránkách nejlepší. Opak bývá často pravdou. Jak je ale možné posoudit, že matrace, kterou jste si vybrali, je skutečně kvalitní? Bohužel to není tak jednoduché, protože pro každého je ideální zcela odlišný typ matrace. Jinou matraci pořídí rodiče pro své děti, jiná je vhodná pro ženu v aktivním věku a jinou by si měl pořídit lehce obézní důchodce. Ano, důležitá je váha, zdravotní stav, životní styl a také požadovaný uživatelský komfort. Je dobré si uvědomit, že matrace „funguje“ i ve spojení s roštem postele. Obecně lze říci, že moderní pěnové matrace, které se umí při spánku dokonale přizpůsobit tělu, nabízejí to pravé, co zdravý spánek potřebuje.

trendyzena.cz_jelinek_eu_01

Kudy cesta nevede, při výběru nové matrace?

Pojďme se ale podívat na nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při výběru nové matrace. Nepořizujte si příliš měkkou matraci! Nepořizujte si příliš nízkou matraci! Nepořizujte si matraci, kdy jsou při dotyku cítit pružiny! Při koupi nové matrace se zajímejte také o objem a výšku potahu. Ta je důležitá, jelikož vytváří separační vrstvu mezi vaším tělem a jádrem matrace. Pouze kvalitní potah v kombinaci s kvalitním jádrem vám zaručí zdravý spánek. Odborníci doporučují u levnějších matrací zvolit látku min. 130 g/m² a rouno alespoň 150 g/m². Pro komfortní spaní pak matrace s látkou od 180 g/ m² výš a rouno 300  ̶  500 g/m².

Pěnové i ortopedické matrace nabízejí velmi hodnotný spánek

A jaká je ideální technologie? Pěnové matrace ze studených pěn nebo pěn PUR se díky systému zónování umí dokonale během spánku přizpůsobit vašemu tělu. Typickým příkladem této matrace je sendvičová matrace DIANA, kterou najdete v nabídce společnosti Jelínek. Má vysokou pevnost a prodyšnost a lze ji použít oboustranně.

trendyzena.cz_jelinek_eu_02

Kvalitní spánek nabízejí i ortopedické matrace, které mají lamelový rošt zabudovaný uvnitř matrace. Klasický model SÁRA či ZORA umí velmi citlivě zkopírovat tvar vašeho těla, a to v jakékoli poloze. Při spánku na boku tak zůstane osa páteře rovná, při spánku na zádech v přirozeném fyziologicky zakřiveném tvaru. Zajímavým doplňkem, který umí podpořit vaši relaxaci, jsou i tvarované anatomické polštáře.

trendyzena.cz_jelinek_eu_03

Kontaktujte firmu Jelínek ještě dnes a objevte unikátní vlastnosti jejich matrací. Přinesou vám zdravý a pohodlný spánek plný krásných snů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here