Sklenka červeného vína před spaním pomůže i při hubnutí

Máte rádi sklenku vína před spaním? Volte červené. Pomůže vám uvolnit se po stresujícím dni před spaním a dostaví se vytoužený spánek. Většina diet doporučuje s alkoholem navždy skoncovat, je v něm přece cukr a zastavuje spalování. Vědci hned ze dvou velmi renomovaných univerzit mají ale jiný názor. Sklenku červeného vína před spaním spíše vino-cerdoporučují.

Pít či nepít

Co si tedy vybrat? Vědecké studie je vždy třeba brát s rezervou, často si poněkud protiřečí. Ale pokud se nezávisle na sobě shodují dvě renomované univerzity, naznačuje, že na tom asi něco bude. Autoři z Washington State University a také z Harvard Medical School se naprosto nezávisle na sobě shodli. Tvrdí, že jedna až maximálně dvě skleničky vína před spaním jsou něco jako zázračná pilulka, která nám může pomoci zhubnout nějaké to kilo.

Tajemství červeného vína

Obsažené polyfenoly, což jsou látky přirozeně se vyskytující v červeném víně a konkrétně jde o resveratrol, napomáhají tělu měnit onen bílý tuk na tuk hnědý.

vino-cJde o objev vědců z Washingtonu. Ten první bílý tuk je našim typickým tukem z tukových zásob a toho se potřebujeme zbavit. Oproti tomu tuk hnědý je zdravý a naše tělo jej alespoň malé množství potřebuje, aby mohlo fungovat správně. Tento tuk je také navíc mnohem snazší spálit.

Vědci z Harvardu jdou ještě dál a rovnou tvrdí, že zejména ženy, které pijí každý den před spaním dvě deci vína, jsou mnohem hubenější. Jde o výsledky studie, kdy sledovali 20 000 žen celých 13 let a tohle je jen jeden z výsledků, které zjistili.

Resveratrol podle výzkumů také zpomaluje stárnutí buněk a výrazně snižuje chuť k jídlu. Proto nehrozí, že při vypití sklenky červeného vína navíc ještě vyrabujete večer spížku a ledničku. Resveratrol se vyskytuje také například v jahodách a ještě ve větším množství v borůvkách. Víno obsahuje také cukr, takže je nutné přísun této energie ubrat někde jinde, jinak z vašeho hubnutí nebude nic.

Proč je víno zdravé

Víno sice obsahuje cukry, ale neobsahuje žádné nezdravé cukry. Snižuje chuť na večerní vybílení ledničky, kdy vaše půlnoční občerstvení může zvýšit hladinu cholesterolu v krvi, Víno neobsahuje žádný cholesterol, sklenice vína má pouze 150 kalorií. Zkuste tedy pít maximálně 2 skleničky denně a výsledek se u vás dostaví už během toho prvního týdne. Vyzkoušejte to sami, zda vám víno pomáhá při spalování tuků.

Víno je antioxidant, který chrání tepny

Některé vědecké práce také naznačují, že i lidé, kteří mají nadváhu, mohou zlepšit své zdraví, pokud nebudou úplně abstinovat. Ona sklenka vína sice obsahuje pár kalorií, ale ty naše tělo celkem rychle spálí a proto neskončí v tukových zásobách jako jiná energie z ostatních druhů potravin. Dvě deci vína a zejména resveratrol, který především v červeném víně najdeme, dokáže přímo ničit naše tukové buňky. Je to také díky této látce velmi účinný antioxidant a zpomaluje stárnutí našeho organismu, protože dokonale chrání naše tepny.

Na co si dát pozor

Sklenka vína nebo piva, kterou si dáte před spaním, vám pomůže se uvolnit a také rychleji vino-ceusnout, ale vědci se také shodují, že druhá polovina spánku bude nekvalitní a neuspokojivá. Ráno se pak probudíte unavení a bez energie. Jak tomu předejít? Alkohol snižuje fázi hlubokého spánku a zvyšuje pocit nabuzení, jak vysvětluje doktor John E. Brown z univerzity v Marylandu.

Pokud se tedy večer oddáte sklence svého oblíbeného vína či piva, dejte si jen jednu a nejlépe s večeří kolem šesté hodiny večer tak, aby pak účinky alkoholu stačili ještě vyprchat, než si půjdete doopravdy lehnout. Je třeba dodat, že šestá hodina nemusí být nutná, záleží na tom, kdy jdete spát. Je třeba dodržet alespoň 2 hodiny před ulehnutím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here