Nechcete, aby vám na rodičovské dovolené takzvaně ujel vlak, a plánujete se vrátit na pár hodin týdně do práce? Nebo si chcete jen přivydělat? Důvodů, proč přijmout částečný úvazek je mnoho. V době nízké nezaměstnanosti jsou také zaměstnavatelé ochotní k ústupkům ohledně částečných úvazků, pracovní doby nebo přímo práce z domova, je škoda takovou příležitost nevyužít. Jak ale skloubit rodinu a práci efektivně?

Po pár měsících out

Jsou obory, kde po několikaměsíční absenci jste doslova mimo hru. Jedná se hlavně o technologické nebo medicínské obory, IT a výzkum. Ale i v ostatních oborech je delší nepřítomnost znát. Některé ženy se vracejí do práce po 6 letech na rodičovské dovolené, v těchto případech je citelně znát dlouhá izolace a ztráta povědomí o pracovní komunikaci, o kolektivu a návycích ve firmě ani nemluvě. Návrat na pár hodin týdně se zajištěním chůvy na hlídání dětí tyto problémy zmírní, umožní také ženám získat tolik potřebné sebevědomí.

Nebojte se!

Co poradit ženám, které o návratu do práce uvažují? Hlavní je se nebát. S hlídáním dětí v Praze pomůže specializovaná agentura, ostatní domácí práce lze delegovat na další členy domácnosti. V mnoha firmách navíc funguje takzvaný womencoaching, což je pomoc od starších kolegyň, které si podobným obdobím prošly dříve. Právě ony mohou hodně pomoci s vyřešením efektivity a organizací času, který bývá největší pastí ve skloubení péče o rodinu a práce.

Nový řád i smysl

Po překonání počátečních strastí, které návrat z rodičovské dovolené do práce provází, však přichází tolik kýžený klid nebo dokonce nový impuls do života. Mnoho žen přiznává, že návratem do práce získaly větší sebevědomí, a to dokonce i při řešení rodinných záležitostí, kdy se naučily delegovat některé práce na další členy domácnosti nebo přímo agentuře. Navíc získal jejich rodinný i pracovní život nový řád, který pro mnohé rodiny znamená také nový začátek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here