Pokud chcete svému dítěti koupit školní batoh, neměli byste jeho výběr podceňovat, protože špatně zvolený model by mohl uškodit zádům ratolesti. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství produktů, ovšem ne všechny jsou po kvalitativní stránce vyhovující. V následujících řádcích vám představíme školní batohy ověřené lékaři.

V první řadě byste si měli rozmyslet, jestli to má být školní aktovka pro prvňáčka, nebo spíše studentský batoh.

Vysoká kvalita školních batohů

Velké oblíbenosti se na tomto trhu těší školní batohy značky Stil, které perfektně sedí na zádech. Jsou přizpůsobeny tak, aby nikde netlačily. Stejně tak jsou vybaveny bezpečnostními reflexními prvky, kvalitními zipy a pevným polstrováním. Popruhy jsou nastavitelné a vyztužené, dno je tvarově stálé, neboť ho tvoří opravdu pevný materiál.

Velice důležitá je hmotnost samotného batohu. Když totiž vezmete, kolik knížek vaše ratolest potřebuje, váha, kterou ponese na zádech, rychle narůstá. Čím je batoh lehčí, tím lepší. Batohy pro prvňáčky váží 0,9 kilogramu, školní batohy pro 2. stupeň jsou o malinko lehčí a váží 0,8 kilogramu. Pokud byste zvolili tradiční aktovku, u nich je hmotnost 1 kilogram.

Samozřejmostí je ergonomie

Batohy značky Stil se chlubí takzvaným 3D zádovým systémem, jenž je vyvinutý s ohledem na dětskou postavu a její potřeby. Vedle ergonomických zad batohy nabízí hrudní pás, praktické členění přehrádek i materiál nenáročný na údržbu. Oceníte to, protože dítě si neuvědomí, že má špinavé ruce, a sáhne na batoh a snadno ho tak ušpiní.

Česká společnost Stil spolupracuje s mnoha lékaři a získala od nich i certifikace, takže batohy jsou ověřeny lékaři. Nemusíte se bát, že byste svému dítěti kupovali něco, co by mu uškodilo, ba naopak se značkou Stil na jeho zdraví myslíte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here