Na zdraví a vzhledu pleti má největší podíl pravidelná péče. Neměl by ji podceňovat nikdo a osoby s citlivou pokožkou jakbysmet. Je to i váš případ? Pak se vám budou hodit následující tipy.

Jak pečovat o pleť po dvacítce?

V období puberty jsou akné a vyrážky všeho druhu poměrně běžnou záležitostí, ale situace se většinou uklidní s přibývajícím věkem. Ovšem zdaleka ne u každého. Naštěstí pro vás existují speciální kosmetické přípravky, které umí hotové divy. V každém případě nezapomeňte zohlednit typ vaší pleti, protože ten je při výběru kosmetiky naprosto zásadní.

Jak tedy dosáhnout dokonalého vzhledu i navzdory tomu, že je vaše pleť citlivější, než je běžné? Budete-li dodržovat „pravidlo tří“, pravděpodobně se stav vaší pokožky rapidně zlepší. Pleť musíte důkladně čistit, hydratovat a chránit ji před okolními vlivy.

trendyzena.cz_bioderma-cz_com_01

Pravidelným čištěním ke skvělým výsledkům

Citlivá pleť se nesmí zanedbávat. Naopak o ni budete muset pečlivě dbát. Dobře zvládnutý proces čištění je naprostým základem a rozhodně se neobejdete bez kvalitního odličovacího přípravku. Pomůže vám od nadbytečného mazu, který je pro mladší pleť typický. Na mýdlo raději zapomeňte, to vaši pleť spíše vysuší. Mnohem lepší jsou speciální gely pro smíšenou a mastnou pokožku.

Majitelky sušší pleti musí logicky sáhnout po přípravcích s obsahem olejové složky, Dobrou volbou jsou také hydratující pleťová mléka.

Pokud vaše pleť bezprostředně po aplikaci kosmetického přípravu zarudne nebo zareaguje pnutím, okamžitě ji přestaňte používat a najděte si náhradu.

V posledních letech je v centru pozornosti micelární voda. Je určena pro všechny typy pleti, a zejména pro citlivou pokožku. K nejlépe hodnoceným produktům patří krémy Sensibio od Biodermy, které si poradí i s voděodolným make-upem.

trendyzena.cz_bioderma-cz_com_02

Jakmile pleť dočistíte, nezapomeňte si obličej opláchnout čistou vodou. Poté by mělo následovat dočištění pomocí toniku či pleťové vody. Dosáhnete tím uzavření pórů, což ve výsledku chrání pokožku a zamezuje tvorbě nedokonalostí.

Kdy o citlivou pleť pečovat?

Jakkoliv se vám výše uvedená doporučení jeví jako časově náročná, měla byste se jimi řídit a věnovat se péči o pleť každý den. Pravidelná a důsledná péče vede k velmi dobrým výsledkům a výraznému snížení projevů nadměrné citlivosti.

Logicky je nejdůležitější večerní očistná kůra, neboť pleť po dlouhém dni potřebuje pořádnou vzpruhu. Před tím, než ulehnete do postele, byste ji měla připravit na nezbytnou regeneraci. Speciální kosmetika však přichází vhod i bezprostředně po probuzení – vhodně zvolené přípravky zajistí, aby pokožka vydržela působení negativních vlivů. Kombinace micelární vody a hydratačního krému ji zajistí adekvátní komfort.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here