Každý den má svátek nějaké jméno, každý den je něčím významný a každý den je celosvětový den.. čehokoliv. Mezi nejoblíbenější celosvětové svátky patří Sv. Valentýn, který připadá každý rok na 14. února. Někteří ten svátek milují, jiní nenávidí. Do které skupiny patříte vy?

Svátek zamilovaných

Pro šťastně zamilované páry je tento den důvodem, proč zajít na večeři, udělat si hezký večer ve dvou, dát si malé dárky. Někteří muži se dokonce odhodlají požádat své přítelkyně o ruku (trochu patetické, nemyslíte?). Většina žen tento svátek miluje, protože se jim dostává od drahé polovičky pozornosti, jako nikdy jindy v celém roce. A právě proto je tento svátek tak oblíbený.

Pro nezadané obyčejný den

Znáte také ty romantické filmy, kde se páry na Valentýna chovají, jako by byli čerstvě zamilovaní, chodí do restaurací na večeře a nezadaní jedinci okrouhají, jsou sami doma s vínem a drtí je jejich samota? No, někde ty filmy inspiraci brát musí ne? Pokud i vy jste nezadaná a ráda byste se vyhnula „oslavám“ dne zamilovaných, jednoduše ho ignorujte. A nebo je tu také druhá možnost – užívejte si toho, že jste svobodná a oslavte ho mnohem lépe než ti, co jej slaví ze zvyku. Udělejte si dámskou jízdu s kamarádkami, zajděte do kina, užijte si sexu na jednu noc s kamarádem, udělejte party pro svobodné. Berte ten den s nadhledem.

Komerční svátek

16499f7002866422827d83995c58ff0eVíte vůbec jak vznikl svátek zamilovaných? Hlavním důvodem je Svatý Valentin, katolický kněz, který přes přísný zákaz císaře oddával snoubence podle křesťanského ritu, načež byl z tohoto důvodu usmrcen mučednickou smrtí, a to 14. února. Z oslav dne, který měl vzdát hold někomu, kdo věřil v pravou lásku, i když to znamenalo porušovat zákazy a pravidla, se stal komerční svátek, díky kterému v únoru ožije ekonomika po celém světě. Ale kdo by nevyužil slevových akcí na víno a čokoládu, že?

Konkurence – 1. Máj

V našem státě naštěstí jsou i svátky, které nemají s USA nic společného. Mezi takové svátky patří 1. Máj – lásky čas. Básník Karel Hynek Mácha význam tohoto dne shrnul do krásné básně, kterou zná jistě každá z nás. Tento den je spojen s příchodem jara, teplého a slunečného období. Na 1. května bývá tradicí, že se páry políbí pod rozkvetlou třešní.

Kterých z těchto svátků slavíte vy? Valentýna, nebo 1. Máj?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here