Je vaším snem svatba na pláži při západu slunce? Svatby v zahraničí jsou čím dál běžnější záležitostí, tak proč byste si svůj sen nemohla splnit i vy? Jak však zařídit vše důležité a s čím počítat? Poradíme vám!

Plánování s předstihem

I když by bylo romantické se na vysněné dovolenou najednou rozhodnout vzít se, tak jednoduché to rozhodně nebude. Svatba v zahraničí vyžaduje dlouhé plánování a zařizování. Obrňte se proto trpělivostí pro vyřízení všech potřebných dokumentů. Ale vězte, že to určitě bude stát za to! Organizaci svatby v zahraničí zajišťují také mnohé profesionální agentury.

Potřebné dokumenty

V první řadě je nutné zajistit vydání duplikátů rodných listů snoubenců a také opatřit překlad všech nezbytných dokumentů. Příslušné dokumenty je třeba na místo obřadu poslat s předstihem až dvou měsíců.

Po obřadu samozřejmě obdržíte oddací list. V případě brzkého odjezdu vám bude zaslán poštou. Prvním krokem po příjezdu by měl být překlad oddacího listu do češtiny. Oddací list, překlad oddacího listu, rodné listy a občanské průkazy je nutné odnést na příslušnou matriku, která vám vystaví český oddací list.

Dokonalé místo

A kde by se vaše vysněná svatba měla odehrávat? Žebříčkům samozřejmě vévodí exotické ostrovní ráje, jako je Bali, Maledivy, Dominikánská republika, Mauricius a podobně. To však rozhodně není pravidlem! Vzít se můžete například na místě, kde jste strávili první společnou dovolenou a ke kterému se váže spousta krásných vzpomínek. A je úplně jedno, zda to bude uprostřed italských vinic nebo s polem kvetoucí levandule v pozadí v Provence… Do bližších destinací se navíc snáze dopraví i vaši hosté.

Náklady na svatbu v zahraničí

Na kolik vás svatba v zahraničí přijde? Jako v případě jakékoli jiné svatby i zde platí, že náklady jsou velmi individuální a odvíjí se od zvolené destinace i konkrétního místa obřadu. Vzhledem k pravděpodobně nižšímu počtu hostů se však trochu aspoň částečně vyrovná. Záleží také na tom, zda budete hostům vše platit… A samozřejmě nezapomeňte na další výdaje, například za svatební šaty, snubní prstýnky, oblek pro ženicha atd.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here