Mnoho žen se zajímá o těhotenské příznaky v prvním měsíci, a jak moc je to bude vlastně bolet. Odpověď vám ovšem nemůže přesně poskytnou ani samotný lékař. Každá žena těhotenství prožívá jinak a podle toho také vypadají následné těhotenské příznaky. Zatímco vaši kamarádku mohou přepadnout již po pár dnech, vás až po dvou nebo třech týdnech. Jestliže se na miminko těšíte a nevíte si rady, jaké těhotenské příznaky v prvním měsíci vás mohou potkat, čtěte dále.

Těhotenské příznaky v prvním měsíci

Určitě to znáte, blíží se menstruace a vaše prsa jsou najednou díky měnícím se hormonům citlivá. To stejné můžete očekávat v těhotenství, akorát ve větší míře včetně bolesti. Jestliže vás tedy už při menstruaci kolikrát bolí prsa, nemáte se rozhodně na co těšit. Uklidňujícím lékem může být například dítě, které po pár měsících uvidí na světě.

Problém s výdrží

Problém nebudete mít pouze s prsy, ale i s únavou. Musíte myslet na to, že děláte aktivitu ve dvou. Doslova by se dalo říct, že ve vás roste člověk a není se tedy čemu divit, že jste dříve unavenější. Nemusíte se obávat, odpočinete si začátkem druhého trimestru, kdy by problémy měly mírně ustupovat. Špatnou zprávou je vracející se stav v blízkém termínu porodu. Příčinou je nejvyšší dosažená váha dítěte a vaše nepohodlí.

Ještě zdaleka nekončíme

Těhotenské příznaky v prvním měsíci zdaleka ještě nekončí. Teď se podíváme na jeden z nejznámějších, kterým je ranní i denní nevolnost. Je pochopitelné, že ženu těhotenská nevolnost s největší pravděpodobností přepadne ráno. Na druhou stranu není nikde psáno, že se nemůže projevit také přes den.

Vůně už není vůní

To se může občas stát, že vůně, které vám v minulosti voněly, vám v těhotenství náhle začnou smrdět. Je to způsobováno změnou stavu, kdy jste mnohem citlivější na různé pachy. Nebuďte tedy podrážděná, s jistotou lze říct, že to po těhotenském období vyprchá. Jestli vám můžeme poradit, prozatím se těchto vůní zbavte například úschovou do skříní.

Častější návštěva záchodu

Za tento bod se opravdu nemusíte stydět. Navštěvujete záchod během svého těhotenství častěji, než kdy dříve? Je to normální těhotenský příznak, za kterým stojí rostoucí množství krve a další tekutiny. Nemusíte se bát, že by vám tento stav zůstal i po těhotenství. Opravdu je to zapříčiněno díky miminku, které čekáte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here