Jsem těhotná! Nebo nejsem? Občas mívám divné chutě. Ale test se mi ukázal negativní. Nebo bylo ještě moc brzy? A co pobolívání v podbřišku? Včera odpoledne mi bylo na zvracení. Ale těhotenské nevolnosti bývají přece po ránu! Možná jsem těhotná, vždyť jsem to ještě nedostala. I když někde se píše, že za to můžou nervy.

Podobné věty jsou vám možná více než dobře známé. Možná jste se na ně ptali sami sebe a není to tak dávno. A třeba vám vrtají hlavou ještě teď. Přemýšlíte, zda jste nebo nejste těhotná, zda si to všechno jenom namlouváte. Možná miminko chcete, moc byste si ho přála, a proto se vám zdá, že máte všechny známé příznaky. A nebo miminko nechcete, podle vás máte ještě čas a ten sex byl vlastně nehoda. A vy se teď bojíte, jestli náhodou nejste v tom, což by byl průšvih.

Jak poznáte, jestli jste či nejste těhotná už na začátku

Jestli jste nebo nejste těhotná vás s největší jistotou informuje buď těhotenský test nebo váš ošetřující gynekolog. Ještě před tím, než se na těhotenském testu objeví či neobjeví dvě čárky, si můžete na tuhle otázku zkusit odpovědět ještě předtím. Jsou totiž příznaky, kterými vám vaše tělo kdeco naznačuje. Pokud jim budete naslouchat, možná vám pomohou vyřešit otázku: jsem těhotná nebo ne?!

 1. Dala bych si…!

  Popadne vás občas chuť na zubní pastu, kuřecího řízku s marmeládou nebo byste si dala trochu omítky? Ještě než se začnete tlouct do hlavy, co je to za blbost, dovolím si vám vysvětlit, že právě chutě jsou jedním z nejčastějších příznaků, které se objevují mezi prvníma.

 2. Kde je záchod?!

  Máte neustále potřebu na malou? Jen co vyjdete z domu, už byste mohli jít čůrat? Chodíte na záchod i desetkrát během dne, ne-li dokonce ještě víckrát? V tom případě je tu možná další důkaz, že jste těhotná.

 3. Au, moje prsa!

  Dalším brzkým příznakem těhotenství jsou citlivá prsa. Spousta žen by potvrdila, že jim na začátku gravidity vadila i podprsenka nebo dokonce i tričko, které se otřelo o bradavky.

 4. Fuj, co to smrdí?!

  Na závěr ještě zmíním změnu pachů. To, co vám ještě před pár dny vonělo, vám najednou může začít strašně smrdět. A to beze srandy. Těhotné ženy totiž vůně a pachy mnohem více vnímají. Takže až vám zničeho nic začne vadit parfém, který používáte už dlouhé roky, pak byste možná měli zpozornět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here