Výběr vhodných plesových šatů mnohdy není vůbec snadný, ale ani tím příprava na slavnostní událost ani nekončí. Přinejmenším stejnou pozornost si zaslouží vhodné líčení a samozřejmě také účes. Pojďte se podívat na nenáročné, ale velmi efektní plesové účesy, které podtrhnou vaši krásu!

Volba účesu by se samozřejmě, stejně jako v případě šatů a make-upu, měla odvíjet od charakteru plesu. Zatímco na vesnický ples je možné zvolit méně formální dresscode a celkovou vizáž, při přípravě na reprezentativní ples se vyplatí nepodcenit žádný detail.

Nutno také podotknout, že účes by měl stylově ladit s plesovými šaty, protože sebepropracovanější a komplikovanější účes může s nevhodnými šaty působit nepatřičně. A jak to nejlépe zjistíte? Ideální je si vše vyzkoušet takříkajíc „nanečisto“, díky tomu navíc zjistíte, kolik času vám přípravy na slavnostní událost zaberou a v den D vás nebude čekat nepříjemné překvapení…

Slavnostní účesy pro dlouhé vlasy

1. Drdol nikdy nezklame

Drdol se zatočením je jednoduchý a elegantní. Nejdříve musíte vlasy rozdělit na tři prameny, přičemž ty postranní ponechte volné, ze zadního vytvořte culík, v jehož středu udělejte mezeru. Touto mezerou provlékněte culík minimálně dvakrát směrem k hlavě. Vlasy připevněte pinetkami a zbylé prameny jemně zatočte a také připevněte. Vše důkladně přelakujte.

Přísnější, uhlazenější drdol vytvoříte pomocí výplně, která je běžně k dostání. Tou prostrčte vlasy, pečlivě obtočte a poté rolujte k hlavě.

2. Romantické vlny nemohou chybět

K bohatým společenským šatům, ale stejně tak i splývavé róbě v jemných odstínech se většinou ideálně hodí velké něžné vlny. S  natáčením vln si dejte načas, tvořte je pěkně po vrstvách. Poté vlasy opatrně rozčesejte a přelakujte. Aby účes působil přece jenom trochu upraveněji, je vhodné část vlasů sepnout vzadu na temeni. Použít můžete nějakou výraznější ozdobu, nebo naopak s pomocí neviditelných pinetek, které navíc zamaskujete uzlíkem.

3. Francouzský twist je sázkou na jistotu

Takzvaný francouzský twist v sobě má mnoho z pověstného francouzského šarmu. Vlasy uchopte do dlaně v zadní části hlavy, nad krkem a druhou rukou je pomalu rolujte od konečků směrem k hlavě. Pořádně utáhněte a připevněte pomocí pinetek.

Slavnostní účesy pro krátké vlasy

Pravdou je, že s krátkými vlasy máte při vymýšlení slavnostních účesů menší možnosti, ale ani tak není nic ztraceno! Stačí trocha fantazie a pár vhodných doplňků. Však uvidíte!

1. Precizní vlny dodají šmrnc

Dokonalý dojem zanechají vlny v modelech inspirovanými prvorepublikovou módou, která si navíc libovala v krátkých účesech. V tomto případě by však měl být účes dokonale uhlazený, bez jediného neposlušného vlásku. Chybět by neměla ani nějaká čelenka nebo jiná ozdoba a výrazně namalované rty, aby byl výsledek opravdu dokonalý!

2. Falešný drdol nikdo neprokoukne

I s kratším mikádem můžete vyvolat dojem, že máte dlouhé vlasy. K takovému klamu vám postačí několik pinetek a silný lak na vlasy. Přední prameny vlasů postupně upevňujte na temeni tak, aby nebyl vidět konec pramenů, jako když se tvoří klasický nízký drdol.

3. Dokonale uhlazený účes zaručí elegantní vzhled

Krátké vlasy by měly za všech okolností působit upraveně, proto dejte přednost uhlazeným účesům. Ani ty totiž nemusí být nudné. Oživit je můžete výraznými aplikacemi, čelenkami nebo takzvanými fascinátory, tedy malými kloboučky, které patřičně ozvláštní celý váš look.

 

Libujete si ve slavnostních účesech a líčení a nejraději byste kvůli tomu chodila na ples alespoň každý víkend?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here