Osvědčená a vyvážená snídaně každého, kdo se zajímá o zdravý životní styl? Rozhodně ovesná kaše! Ovesná kaše je rychlá, levná a také dobrá! Nevěříte? Pak se podívejte, jak obyčejnou ovesnou kaši vylepšit a získat bezpočet receptů na zdravou ovesnou kaši!

Lahodná kaše na tisíc způsobů

Kaše mohou mít mnoho podob a i ta stejná ovesná kaše, kterou mnoho lidí neprávem opovrhuje, může každé ráno chutnat úplně jinak. Jak toho docílit?

Samozřejmě se snažte co nejvíce využívat sezónní ovoce. Momentálně stačí jen nakrájet slaďoučké jahody nebo přidat hrst borůvek bohatých na antioxidanty, ale můžete si do zásoby připravit také jahodovou omáčku nebo marmeládu, kterou využijete i k ochucení bílého jogurtu.

Při nedostatku sezónního ovoce můžete vytvořit exotickou alternativu díky mangu, papáji, kiwi nebo ananasu. Pro dokonalý výsledek chybí už jen trocha čerstvého, případně sušeného kokosu. A v chladných dnech není nad klasiku v podobě jablek, skořice a vlašských ořechů.

Avšak ani když nemáte po ruce čerstvé ovoce, zachrání vás kvalitní kakao a trocha sušeného ovoce…

Nepostradatelné oříšky a semínka

A na co nikdy nezapomenout? Rozhodně na semínka a oříšky všeho druhu, díky nimž se vám otevře ještě více možností při vymýšlení nových variací nejrůznějších snídaňových kaší.

Pro ještě lepší chuť můžete oříšky a některá semínka nasucho opražit na pánvi, k tomu se hodí zejména mandle, pinové oříšky nebo slunečnicová semínka.

Oříšky a semínka se postarají o dostatečný příjem bílkovin a dalších důležitých živin, s jejichž nedostatkem se mohou potýkat zejména vegetariáni a vegani.

A co víc, stejně můžete vylepšit další oblíbené kaše, například pohankovou, quinoovou, amarantovou nebo jáhlovou kaši, stejně jako rychlý kuskus, který i nasladko chutná skvěle. Uvidíte, že není kaše jako kaše…

Už se vám sbíhají sliny? A na jaký způsob máte ovesnou kaši nejraději vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here