Reklamy, vánoční výzdoba, obchody plné kolekcí apod. dávají už až příliš jasně tušit, že nejoblíbenější, nicméně také nejhektičtější svátky se blíží… Neponechejte nic náhodě a pomalu na nadcházející svátky klidu a míru připravte svůj domov.

Udělejte si plán!images

Děsí vás představa shánění dárků, pečení cukroví a do toho ještě předvánoční úklid celého domu? Spoustu starostí vám jistě ušetří seznam, v němž si pečlivě rozplánujete úklid i další předvánoční činnosti.

Začněte zavčas!

Říkáte si, že do Vánoc je ještě času dost? To je sice na první pohled pravda, ale proč jej odkládat na poslední chvíli? Budete mít o starost méně a více času na pečení cukroví a shánění vánočních dárků. Pokud si navíc vše dobře naplánujete, půjde vám úklid mnohem lépe od ruky a nebude o nic víc náročný než váš běžný týdenní úklid.

Uklízejte průběžně!

Jak vyzrajete na velký, důkladný úklid? Pokud budete uklízet průběžně! Dejte si už nyní, když jsou Vánoce cleaning-268112_1920ještě relativně daleko, trochu více záležet na vašem běžném úklidu, například jeden týden věnujte více pozornosti ložnici, další týden obývacímu pokoji a v podobném duchu pokračujte až do Vánoc. Pár desítek minut navíc každý týden vás časově nijak nezatíží, ale ve výsledku díky se díky tomu vyhnete stresujícímu generálnímu úklidu.

Zapomeňte na dokonalost!retro-1291608_1920

Precizně uklizený dům? Je to vůbec nutné? K pohodovému prožití vánočních svátků nejsou potřeba naleštěná okna, precizně umyté kuchyňské skříňky a oblečení srovnané do dokonalých komínků. Nikdo nebude zkoumat každý roh. Vánoce přece nejsou o vygruntovaném domově… Mnohem důležitější je přece jedinečná atmosféra a společně strávené chvíle v kruhu rodinném. Nenechejte se zviklat řečmi vašich kamarádek nebo televizními reklamami o tom, jak by měl dům zářit čistotou. Nic se totiž nemá přehánět!

Obraťte se na profesionály!

Nedokážete si představit, že váš byt či dům bude uklízet někdo cizí? Na tom není přece nic špatného, neboť hektická doba vyžaduje časově úsporná řešení. O to více času budete mít na další předvánoční úkoly a také si kouzelný adventní čas mnohem více užijete. Úklidové firmy rostou jako houby po dešti a předhánějí se v nabídce služeb na míru. Navíc pokud se vám podaří najít opravdu spolehlivou firmu, jistě její služby s radostí využijete například i před Velikonocemi apod.

Do výzdoby se pusťte až nakonec!

Jestliže už se nemůžete vy a vaše děti dočkat toho, až vyzdobíte dům vánočními dekoracemi, zkuste vydržet a do výzdoby se pustit až po dokončení předvánočního úklidu. V opačném případě si ještě zbytečně přiděláte práci.

Jak jste na tom s předvánočním úklidem vy? Už jste se do něj pustila, nebo jej necháváte na poslední chvíli?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here