Mnoho lidí k alternativním způsobům léčení přistupuje značně skepticky a s nedůvěrou. Není se čemu divit, neboť alternativní léčba se od tradičních postupů více či méně liší. V rámci alternativních léčebných postupů zaujímá tradiční čínská medicína velmi důležité místo.

Komplexní pohled na lidské tělo i duši

Kořeny tradiční čínské medicíny sahají tisíce let zpátky. K léčbě se přistupuje komplexně, takže není opomíjena ani důležitost správného stravování, stejně jako například emocí a duševního rozpoložení. Právě nespokojenost a psychické či emocionální problémy se mohou časem projevit na stavu fyzickém a dát vzniknout zdravotním potížím různého rázu. I to je důvod, proč se tradiční čínská medicína, na rozdíl od klasické západní medicíny, snaží odhalit příčinu zdravotních potíží a následně ji vyléčit. Naproti tomu klasický způsob léčby mnohdy problém spíše potlačí, což ovšem nezabrání jeho opětovnému výskytu. Stejně tak je v rámci TČM kladen důraz na prevenci možných potíží.

Alternativní léčba na míru

Stanovení diagnózy v rámci tradiční čínské medicíny sestává z mnoha úkonů, při kterých se pozornost soustředí například na dýchání, puls, jazyk, držení těla a podobně.

Po celkové analýze zdravotního stavu je možné zvolit vhodný léčebný postup, případně jejich kombinaci. Mezi nejčastější patří bylinná léčba na míru, výživa podle pěti elementů, užívání čínských mediciálních hub, čínské baňkování, moxování neboli požehování, tuina, tedy stimulace akupunkturních drah a bodů, a v neposlední řadě také aurikoloterapie spočívající ve stimulaci ušních akupunkturních bodů.

Poradenské místo TČM

Hledáte poradenské místo tčm, kde najdete opravdové řešení na své zdravotní problémy? Na Vysočině působí Blanka Dobřichovská, která ve Žďáru nad Sázavou poskytuje komplexní služby tradiční čínské medicíny. Více informací naleznete na tcmvysocina.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here