Jak udržet v bytě energii aneb čeho se zbavit a vyčistit prostor

Pokud stále uklízíte a stále to není poznat, dostaly jste se milé dámy do bodu, kde jsem já. Je čas vyhazovat. Všechno, čeho je vám líto. Domov je místo, kam se vracíme načerpat energii, chodíme si tam odpočinout a dobít si takzvaně baterky. Nadbytek věcí saje energii. Zbavte se všeho.byt

Úžasná jsou do prostoru zrcadla na projasnění prostoru. Pokud jsou ale slepá, zbavte se jich. Magie zrcadel je opravdu silná, vše dokáží odrazem znásobit. Pokud se spodní lesklá strana ale odlupuje, povrch je našedlý a matný, zrcadlo ubírá prostoru energii. Pryč s nostalgií a žádné nošení do sklepa nebo na půdu, pryč s nimi. Maximálně nové zrcadlo do starého rámu. Uleví se vám.

Dárky na prach

Všechny nevhodné dárky musí pryč. To, co vám dal někdo, koho nemáte rádi, i kdyby to bylo hezké, pryč s tím. A naopak, nelíbí-li se vám dárek, který je ale od milované osoby, pryč s ní také. Kdykoli se podíváte na tyto předměty, nastane vám v hlavě kolotoč negativních myšlenek. Buď vám připomene protivníka, nebo i postesknete, že je to tak ošklivé. Prostě pryč s tím.

Rozbité věci

byt1Rozbité věci vyhoďte nebo je všechny opravte. Ať už jde o vrzající dveře, protékající záchod, kapající kohoutek, oštípané okraje nádobí, nefungující nebo nepoužívané spotřebiče a podobně, řešte vše. Opravte to nebo vyhoďte. Všechno, co je nefunkční, funguje jen napůl nebo se nepoužívá, do života nepřináší nic dobrého. Věci se zadrhávají a skřípou, stejně tak je to s příležitostmi a penězi. Čistota prostoru a málo věcí za tu námahu a čas stojí. Projeví se to na kvalitě života i na zdraví. Navíc ušetříte do budoucna dětem práci. Kdo jednou vyklízel starý dům po babičce či dědečkovi ví, o čem mluvím.

Věci po bývalých protějšcích

Po rozchodu, ale i smrti partnera, po době truchlení a smutku se vyzbrojte odvahou, udělejte velký úklid a rázný řez. Musíte jít dál a možná i časem nechat do života přijít další lásku a člověka. Musí jít pryč snubní prsteny, suvenýry z dovolené, dárky, samozřejmě jeho věci a vše, co jste od něj dostala, Všechno dejte na charitu nebo do popelnice. V životě udělejte místo na něco a někoho nového. Nikdo se nebude cítit dobře v muzeu vzpomínek. Nechte si maličkost, pokud to byl třeba milovaný člověk a otec vašich dětí. Společnou fotografii, pokud jde o zemřelého manžela. Po rozchodech ale udělejte radikální řez.

Předměty nosící smůlu

Hrnec či konvici, kde se opařilo dítě, nůž, se kterým jste se pořezala, brusle, na kterých jste si ošklivě vymkla kotník. Tohle všechno dejte pryč. Nenechte nic, o čem si myslíte, že vám přineslo špatný zážitek a smůlu.

Suché květiny a sezonní ozdoby

Suché a umělé květiny například ve Feng shui, starém čínském umění o naší harmonii domova, nevadí v bytě na dobu určitou. Kytici růží z lásky jako vzpomínku na krásný večer dejte pryč než na ni sedne prach. Suché květiny, na které se roky práší, energii ubírají. Život je pohyb a změna. Všechno, co stojí, jde proti toku života. Sezonní výzdobu vánoční či velikonoční dejte po svátcích do skříně nebo vyměňte za nové.byt2

Hračky a věci po dětech

Zrušte dětské pokojíky, nechávejte je nedotčené pro ratolesti, aby se měly kam vrátit, i když mají své rodiny. Udělejte pokoj pro hosty. Kdykoli k vám děti přijdou, vrátí se v čase, a oni sami si budou připadat jako malé děti, a to už nejsou. Prostory využijte jako pracovnu či cokoliv svého. Prázdný pokoj činí i prázdnou určitou oblast vašeho života. Budete také nostalgičtí a přepadnou vás vzpomínky, budete smutní po dětech a připadat si opuštění. Tyto prostory musí být změněny.

Staré oblečení a boty

Vše, co jste neměly 2 roky na sobě milé dámy, musí ze skříní pryč. Věci drží starou energii a jsou energetickými upíry, kteří vysávají energii. Určitě je lepší mít aktuálně deset kusů oděvu, které vám sedí, a střídavě je nosíte, než stovky kusů, které se vám tlačí ve skříni. V uklizeném prostotu s minimem věcí se mnohem lépe dýchá a žije.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here