Co si budeme nalhávat – do úklidu se nám nikdy nechce, ale tu a tam je potřeba domácnost trochu pofackovat. I když nás to nebaví, je to zkrátka potřeba. Možná si myslíte, že co se úklidu domácnosti týče, víte naprosto všechno. A ještě aby ne, vždyť tahle činnost spadá právě na vaše bedra a nikdo jiný to za vás neudělá. I když jste toho názoru, že děláte všechno dobře, možná se stejně jako řada dalších žen dopouštíte určitých chyb. Společně si dnes představíme úklidové přešlapy, které možná děláte i vy!

Úklidové přešlapy

Ještě než se začnete vyděšeně chytat za hlavu, co jsem si to na vás zase vymyslela, udělejte si chvilku času, klidně si udělejte kafčo nebo čaj – ten se teď v tomhle počasí hodí – a odhalte pravdu, jestli patříte mezi ženy, které dělají tyhle úklidové přešlapy.

  1. Uklízíte od podlahy nahoru

    Jestliže při úklidu vždycky začínáte podlahou, protože jste toho názoru, že je to logické, děláte chybu. Při úklidu vždy platí, že začínáte odshora a pokračujete směrem dolů, přičemž podlahou vždy úklid zakončíte. A je jedno, jestli budete finišovat vysáváním nebo vytíráním, pamatujte si, že vždy je podlaha až úplně poslední místo, kterému byste se měli věnovat.

  2. Nastříkáte a setřete

    Reklamy na čisticí prostředky se nás často snaží přesvědčit, že dané produkty jsou natolik úžasné, že všechnu práci odvedou za vás. Mnohdy vás nabádají k tomu, že stačí daný povrch pouze nastříkat pak setřít. Snadné jako facka, že? Jestli to takhle děláte taky, tak se nedivte, že výsledek mnohdy nevypadá tak, jak jste si představovali. Nejenže je potřeba, abyste danému prostředku dali chvíli na to, aby vůbec mohl účinkovat, ale pak mu navíc musíte i trochu pomoci. Reklamy nejsou vždy pravdivé.

  3. Používáte více věcí naráz

    U prostředků na úklid ještě chvíli zůstaneme. Možná i vy máte skříň, kde ukládáte všechny čisticí prostředky. Pokud byste je zkusili spočítat, dostali byste se na slušné číslo. Není na škodu mít zásobu přípravků, které slouží k úklidu nejrůznějších nečistot. Ať vás ale nikdy nenapadne je míchat nebo jich používat vícero naráz v domnění, že pak zvýšíte jejich účinek. Ono by to totiž působilo spíše naopak.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here