Večer s přáteli, rodinná sešlost, párty. Říkejte si tomu, jak chcete, stejně všichni víme, o co jde. Teplé večery strávené na zahradě s dobrými přáteli a výborným jídlem připraveným na grilu k létu prostě patří.

Pokud má však člověk nějakou takovou akci pro více lidí pořádat, k příjemným pocitům se přidají i starosti. Budou se všichni mít kam posadit? Co když začne pršet? Je nakoupeno dost masa? Když se zodpovědně připravíte, celý večer si pak daleko lépe užijete.

Nejdříve zařiďte základní věci

Ze všeho nejdříve je potřeba sehnat nezbytné vybavení – jídlo, posezení, zastřešení. Máte-li na zahradě pergolu, altánek či jiný přístřešek, je vystaráno. V opačném případě by vám mohl dobře posloužit skládací zahradní párty stan. Jestli jej nechcete kupovat, jistě přijdete na nějakou firmu v okolí, která nabízí jejich zapůjčení.

Pod stan patří stoly a židle. Berte ohled na to, abyste jich měli dostatek. Není nic horšího, než když si návštěva nemá kam sednout. Rozestavení vymyslete tak, aby se nikdo necítil odstrčeně.

Gril doma nejspíš máte, ale víte, co na něm budete připravovat? Zahradní grily na dřevěné uhlí, plyn nebo elektřinu přece neslouží jen k přípravě masa. Stejně dobře na nich připravíte i zeleninu, bramboráčky, topinky a mnoho dalších pochoutek. Vymyslete něco netradičního.

Pak dolaďte detaily

Víte, čím svou zahradní akci pozvednete na vyšší level? Právě těmi detaily. Dejte si záležet s výzdobou, moc hezky vypadají třeba lucerničky zavěšené ve stanu. Celou párty můžete stylizovat do tématu nějakého filmu, pohádky či čehokoliv, co vás napadne.

Přichystejte také nějakou vtipnou zábavu. Co byste řekli třeba na pétanque? Není to jen hra pro děti, i dospělí se při týmové bitvě určitě zabaví. Samozřejmě nápad přizpůsobte prostředí. Na zahradě v kopci zrovna ten pétanque moc dobrý nápad nebude.

Nezapomeňte ani na odpočinek. Někde trochu stranou postavte pohodlná zahradní lehátka, po vydatném jídle je dobré se na chvíli natáhnout.

A co na závěr? Pak už nezbývá nic jiného než si párty pořádně užít.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here