Jak vytvořit příjemný interiér, v němž se budete cítit dobře jak vy, tak vaše návštěva? Kromě pohodlné sedačky a vhodné výmalby je třeba klást důraz na výběr osvětlení. Jen kombinací nejrůznějších typů světel dosáhnete kýženého výsledku.

Pouze s lustrem si nevystačíte

Obývací pokoj je ve většině domácností středobodem bytu či domu. Slouží nejen k rodinnému odpočinku, ale též k setkávání s přáteli. Z toho důvodu je třeba volit taková svítidla a osvětlení, která se jednoduše přizpůsobí dané situaci. Jiné světlo je třeba při návštěvě, jinak bude osvícen pokoj při sledování televize nebo čtení knížky. Odborníci doporučují vsadit na jedno centrální světlo přisazené či závěsné, jejž bude doplňovat stojací nebo nástěnná lampa. Intimní atmosféru navodí čím dál oblíbenější světelné řetězy. V každém případě by výsledným efektem mělo být měkké světlo zbarvené do žluta, než výrazné bílé světlo, s nímž se setkáváme například v kancelářích.

Navolte si intenzitu světla podle nálady

Moderní svítidla mohou být vybavena regulačním systémem, jímž si nastavujete míru osvětlení dle potřeby. Řeč je o stmívačích a zesilovačích, kterými na dálku ovládáte světelný tok, jeho intenzitu i barevnost. Tyto systémy si velmi dobře rozumí s LED světly a páskami, které vdechnou vašemu domovu zcela osobitý styl.

Upozorněte na své oblíbené kousky

Rádi se kocháte pohledem na sběratelské skvosty či suvenýry z cest, jimž patří ve vašem obývacím pokoji speciální místo? Dobře zvolená svítidla podtrhnou jejich důležitost. Pozornost přilákáte bodovým osvětlením, které je ideální volbou pro nasvícení takovýchto předmětů či obrazů. S tímto typem světel si vystačíte i při sledování televize, jemuž se spousta lidí oddává při úplné tmě, kvůli čemuž dostává náš zrak pěkně zabrat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here