vánoční dárky pro zvířátka

Vánoční svátky se kvapem blíží a my nesmíme zapomenout ani na zvířecí mazlíčky! Máme pro vás připravený článek plný tipů na vánoční dárky pro zvířátka. Poradíme vám a dodáme inspiraci na vánoční dárky pro pejsky, kočičky a další miláčky.

Vánoce, města se začínají odívat do svátečního hávu světýlek a zeleného chvojí. Objevují se první stánky se svařákem, obchody útočí s výhodnými nabídkami a inspirací na dárky a Vy? Pomalu propadáte oné slastné vánoční atmosféře. Necháváte se kolébat kolem se linoucími koledami a vydáváte se na pomyslný lov krásných dárků, kterými toužíte rozveselit své nejdražší osoby.

Pro tatínka kvalitní víno, mamince hezký prstýnek, prarodičům kulinářský balíček, nejmenším zábavnou hračku, kamarádkám přírodní kosmetiku… odškrtáváte pomalu seznam svých lidských andělů, kteří si tolik zasluhují obdarovat, neboť při Vás po celý rok stáli, podporovali Vás, prokazovali Vám svou náklonnost a v případě potřeby podali pomocnou ruku. Ještě krásný vánoční papír, stuhy, jmenovky a hurá do balení dárků!

Hra na Ježíška většinu z nás tak baví – vždyť ta radost v srdci, ta očekávání a představování si reakcí, až dotyčný onen skvost vybalí ze vzhledného balíčku, nás vrací do dětských let – jak krásné bylo, když my sami jsme škubali papír v očekávání vytoužené hračky! Nyní prahneme po tom, udělat radost také někomu jinému… Nechybí však v onom „Ježíškovském“ seznamu ještě něčí jméno? Co chlupatý Azor, do klubíčka stočená Micka či hopkající králíček? No zajisté, ani na němé tváře by se nemělo zapomínat, i ony si zaslouží obdarovat!

Pro mlsný jazýček

Cukroví, černý kuba či zelná polévka, bramborový salát, smažený kapr – ach ty vůně linoucí se z lidských kuchyň! Je to ale trýznění pro takový zvířecí čumáček! Každý chlupáč by si našel něco, co by rád ochutnal. Bohužel nesmí, jen smutně upírá oči směrem k plným talířům a polyká těžce se sbíhající sliny. Domácích mazlíčků se uždibování vánočních dobrot netýká, ale proč jim nedopřát nějaký ten pamlsek navíc? Za veškeré ty chuťové útrapy by si zasloužili pořádnou pochoutku – ať již v rámci štědrovečerního menu nebo jako překvapení v podobě balíčku pod stromkem. Pro pejska kvalitní sušené maso či vnitřnosti, pro kočičku speciálně upravené mlíčko či sušené rybičky, pro hlodavce zase veselé peletky či dropsy ve vánočních tvarech nebo oříšková tyčinka!

Chcete něco výjimečnějšího pro své miláčky? Pak zkuste udělat radost speciálním „pivem“ pro psy či psí polévkou!

Pro zkrácení dlouhé chvíle

Nebývá vždy tolik času se svému zvířátku naplno věnovat? Zastihnou Vás sem tam neodkladné úkoly a trápí Vás znuděný pohled mazlíčka? Muchlování s páníčkem se sice nic nevyrovná, avšak taková hračka – to je tedy věc! Poslyšte, s ní se dají dělat kousky – trhat, cupovat, škubat, házet a chytat, skákat na ni, schovávat ji a další den hledat… Kéž by Ježíšek takový vánoční dárek pro zvířátka pod stromeček zabalil! Třeba nějakou tu interaktivní, co nyní tolik letí – silikonový ježek od Ježíška s plným bříškem pamlsků. Jo to by bylo hned, co dělat – od večera do rána zkoumat, jak se do toho pichláče dostat a osvobodit chutné sousto!

Aby nepřišly zkrátka i kočičky, navrhujeme jako vánoční dárek laserovou hru – honění světýlka po celém bytě je totiž nesmírná legrace a navíc zdomácnělé šelmy nepozbudou základních instinktů a krásně se „vybijí“. Papouškovi udělá radost k Vánocům nový střapatý uzlík a křečkovi zase oblíbené běhací kolo nebo závěsná houpačka.

Pro praktické využití

A co takhle nový pelíšek? Z příjemného, měkkého materiálu, s plyšovou vložkou a dlouhým chlupem – o, jak by se v něm krásně spalo! Ale pokud starý ještě dobře slouží, je zbytečné jej vyhodit, větší pohodlí ovšem zaručeně zajistí deka z hřejivé, huňaté látky – třeba právě ta s potiskem zvířecích tlapiček. Vhod přijde i nové vodítko, obojek, kšíry, identifikační známka, misky na krmivo a vodu – ať již ty klasické nebo speciální silikonové, které se dají jednoduše složit na minimální rozměry a zastrčit do baťůžku při společném výletování. Obojek i vodítko je lepší volit s odrazovými prvky, pro zviditelnění psa a zabránění jeho střetu například s projíždějícím automobilem. Velkým hitem jsou nyní obojky se zabudovanými LED diodami – zašitými v látkovém obojku, nebo ve speciálním plastikovém, kdy se o napájení postará přiložená USB nabíječka.

Pro zvířecí parádníky a parádnice

Zimní období je spojeno s pochmurným počasím, mrazem, sněhovou nadílkou… Jak často slýcháme právě v tyto chladné měsíce onu populární větu: „Ani psa by nevyhnal!“! Mnohdy je nám našich společníků líto i při pouhé, avšak nutné procházce. Obzvlášť ti maličcí s krátkou srstí musí tolik trpět, napadne nás. Proč i jim nezpříjemnit pobyt venku, když je to tak snadné – stačí pořídit vestu s fleecem, mikinu s beránkem, pletený svetr s houskami či norským vzorem nebo praktický overal ze šusťákoviny a krásný, i když měkký, dárek je na světě! Oblečky se prodávají nejen pro pejsky, ale také kočky, např. plemeno sphynx je dobré v zimních měsících doma odít do hřejivého fleecového či bavlněného kabátku.

A na závěr…

…malý tip – mnoho vánočních dárků pro zvířátka dokážete s láskou a trochou šikovnosti zhotovit i vlastními silami. Například napéct vlastní keksíky! Pro pejsky třeba z jatýrek a bezlepkové pohankové mouky. Pro kočičky s tuňákem smíchaným s hrstkou ovesných vloček. Pro hlodavce potom z mixu namletých obilnin – vše je nutné důkladně upéct na pečícím papíře a uskladnit ve skleněných dózách s gumovým těsněním. Také obleček dokáže dovednější ruka spíchnout doma a navíc přímo na míru! Zakoupený kožený obojek se zase lehce dozdobí přilepením třpytivých kamínků či perliček.

Dárečky pro zvířátka samozřejmě Ježíšek balí do krásného papíru. Spolu s nimi si užíváme to radostné pobíhání kolem stromku, očichávání, trhání i následnou radost. Tak hurá do obchodů! Ať jsou Vánoce plné překvapení nejenom pro lidi, ale i pro němé, avšak věrné a láskyplné zvířecí tváře!

Napadají vás nějaké další vánoční dárky pro zvířátka? Dejte nám vědět do komentářů!