Vbočený palec, zborcená nožní klenba a palčivé bolesti nohou. Jedná se pouze o zlomek zdravotních problémů způsobených špatnou obuví. V podstatě jsou to chodidla, která nesou celou váhu těla, a proto byste jim měla dopřát nějaké odlehčení v podobě dokonale padnoucích bot. Ženy mají v oblibě vysoké podpatky, baleríny a žabky, ovšem ne všechny nabízené boty jsou vhodné pro každodenní a několikahodinové nošení, a proto se v následujících řádcích podíváme, jak vybrat boty, které se dají nosit klidně i dlouhých osm hodin, co budete v práci.

Určitě se vám už několikrát stalo, že jste si nazula baleríny, které sice vypadaly dobře, ale během hodiny se vám vytvořily bolestivé puchýře. V první řadě byste měla vědět, že vzhled není všechno. Sice se říká: „Parádo, trp,“ což však neplatí v případě obuvi, protože špatné boty se podepíšou na stavu pohybového ústrojí.

Univerzální bota neexistuje

Dokážete si představit, že byste v šatníku měla pouze jeden pár bot? Asi ne, protože je to i nepraktické. Existují totiž příležitosti, kdy si nemůžete vzít obyčejné tenisky. Pokud si oblečete koktejlové šaty, potřebujete k nim elegantní lodičky.

Jestliže nedáte dopustit na modely s vysokými podpatky, zřejmě vás nepotěší, že podpatek by měl mít výšku maximálně tři až čtyři centimetry, protože potom už dochází k deformacím, kvůli nimž klidně můžete skončit pod kudlou. Zapomeňte i na velice úzké špičky, neboť se změní postavení palce, což opět způsobí nemalé zdravotní problémy. Ortopedi by vám dali celou řadu takových varování.

Důležitý je také materiál

Velice oblíbeným materiálem je kůže, která je však o něco dražší, nicméně investice se vyplatí. Kožená obuv se vytvaruje podle vašich chodidel, a tak po komfortní stránce vyhovují i náročným nositelkám. Jakmile si budete kožené boty zkoušet, měla byste je mít o něco těsnější, protože kůže má tendenci postupně se povolovat.

Běžná každodenní obuv by vás neměla nikde tlačit. Odborníci uvádí, že v přední části by měl být prostor o velikosti alespoň jeden centimetr, aby měly prsty dostatek volného místa.

Kde nakupovat dámské boty?

V současné době existuje nespočetné množství obchodů s obuví, nicméně ne všechny vás dokážou uspokojit po kvalitativní stránce. Sice nakupovat přes internet se někdo bojí, ale internetové obchody se pyšní bohatou produktovou nabídkou a přijatelnými cenami. Kožené baleríny můžete sehnat za polovinu ceny, než kdybyste šla do kamenné prodejny.

Barevné baleríny z textilního materiálu doplní jarní outfit. Bez problémů je můžete zkombinovat s riflemi a tričkem. Lesklé baleríny se hodí k elegantnějším šatům. Dokonce si je můžete vzít i ke slavnostnější příležitosti, například na oslavu, pracovní schůzku a podobně. V botníku by neměla chybět ani klasická černá varianta, kterou zkombinujete s jakýmkoliv typem oblečení.  Široký výběr balerín najdete na: https://www.eobuv.cz/damske/polobotky/baleriny.html.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here