Každá žena by chtěla mít nožky štíhlé jako laňka. Některé to štěstí mají, další na ně musí tvrdě dřít. Jestli jste spíš ten druhý případ, nenechte se znechutit nudným cvičením – prostě si vyberte aktivitu, která vás bude bavit. Co třeba in-line bruslení?

Bruslení procvičí celé nohy od lýtek až po zadeček, přitom nejde o typ cvičení, který by vás unudil k smrti. Pohybujete se rychleji než při běhu, a tak toho stihnete mnohem více objevit, navíc si chvilkami odpočinete. Do kopce budete muset zabrat, ovšem za odměnu se svezete z kopce. Lákají vás kolečkové brusle?

Pořiďte si správnou výbavu

Moc toho nepotřebujete. Základní výbavu samozřejmě tvoří samotné brusle, do nichž neváhejte investovat. Raději si je dojděte osobně vyzkoušet, ať vám sedí a nikde netlačí, přece jen je nejspíš budete mít na nohách dlouhé hodiny. Zaměřte se také na kolečka. Liší se tvrdostí i velikostí. Například velká kolečka na brusle zajistí rychlejší jízdu, menší se zase snadněji ovládají. Volba není lehká, a právě proto je nejlepší si brusle vyzkoušet a trochu se v nich po prodejně projet.

Sportovní oblečení doma jistě máte, takže tím nákupy končí. Bruslení je finančně nenáročný sport. Nemusíte ani utrácet za permanentky jako v případě bazénu či fitka, protože krásné cyklostezky jsou k dispozici zdarma.

Najděte si dobrou trasu

Ideální jsou na brusle cyklostezky. Ve velkých městech jich je dost, stačí sbalit brusle do batůžku, dojet na kraj, přezout se a můžete si užívat jízdu. Cestou jistě potkáte podobně nadšené sportovce – a kdo ví, třeba se s některým z nich i seznámíte. Nebo vezměte vlastní děti či drahou polovičku. Nalákejte ho třeba na in-line hokej a pořiďte si brusle spolu. Bruslení je skvělý sport pro provozování ve dvou či ve třech, dá se u něj povídat. Pokud tedy nenasadíte rychlé tempo, až si budete chtít dát do těla. Tak vzhůru za nožkami štíhlými jako z plakátů!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here