Představte si, že máte pevnou kontrolu nad svým životem. Ovládáte a sledujete své emoce, umíte si vytyčit cíle a snadno jich potom dosahujete. S lehkostí odhalujete nefunkční vzorce chování a umíte je nahradit účinnými strategiemi. Zní to jako sen? Může se stát vaší skutečností. Seznamte se s metodou neurolingvistického programování a naučte se techniky, které vylepší váš život.

Vaše mysl: kritik nebo skvělý pomocník?

Záludná otázka. Odpověď totiž není nikdy jednoznačná. Záleží jen na vás, jestli vám bude mysl škodit nebo pomáhat. Mozek je supervýkonný biologický počítač se schopností sám sebe programovat. Má to svou logiku. Nebylo by příliš efektivní, kdybyste se museli například každý den znovu učit chodit. A díky tomu, že lidem byl dán dar řeči, můžete svůj mozek programovat i slovy. Zdá se vám to podivné? Potom vězte, že se tento proces už dávno odehrává, aniž byste si ho uvědomovali.

Ponořte se nyní do hlubin své mysli. Nebo ne. Víte co? Nikam se neponořujte. Jen zapátrejte, jestli se vám nevybaví nějaká převzatá přesvědčení. Ta mohou mít mnoho podob. Vypadají jako vaše vlastní myšlenky. Společné mají však to, že jste je v průběhu života nekriticky převzali v rámci sociokulturního začleňování od lidí ve svém okolí nebo třeba z médií. Přesvědčení se však nemusí zakládat na pravdě.

Mnohdy vás právě nepravdivá přesvědčení dělí od dosažení životních úspěchů. „Lidé z nižší sociální vrstvy nemají šanci na lepší život.“ „Bohatí lidé vydělali peníze nečestně.“ „Štíhlí lidé určitě ani nejí.“ „Nikdo není v partnerství šťastný, tak není potřeba se snažit o opak.“ To je jen několik příkladů. Ve skutečnosti je život protkán nespočtem takových přesvědčení. A je jen na vás, jestli se rozhodnete jim uvěřit.

Neurolingvistické programování jako mocný nástroj změny

Na této vědecké metodě není nic magického, přestože přináší mnohdy až zázračné výsledky. Pomocí jednoduchých i propracovanějších technik dosáhnete skvělých výsledků. Odhalíte nefunkční myšlenkové vzorce a škodlivá přesvědčení. Naučíte se efektivně komunikovat, řešit každodenní problémy v osobním i pracovním životě, dosahovat svých cílů a ovládnete umění motivace.

Psychologie není jen teoretický předmět, který můžete studovat na vysoké škole. Díky metodě neurolingvistického programování můžete měnit a řídit svůj život i vy sami. A to právě teď. Stačí se jen správně rozhodnout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here