První samostatné krůčky okolo sporáku mohou být zrádné, zvlášť pokud jste nepochytili kuchařské základy od maminky. Míchaná vajíčka a ohřáté párky se brzy přejí, jíst se ale musí každý den, a tak dříve nebo později nastane situace, kdy se rozhodnete připravit složitější oběd nebo večeři. Jenže, jak na to?

Internet se sice hemží všemožnými recepty, fotky jídel na Instagramu vypadají božsky. Pro nováčka v kuchyni však mohou být podobné inspirace deprimující, obzvláště po několika neúspěšných pokusech, kdy uvařené jídlo skončilo v koši.

Zapomeňte na internet, sáhněte po tištěné kuchařce

V ten okamžik přichází moment, kdy je třeba vsadit na jistotu a chopit se papírové kuchařky, v níž najdete všechna tajemství k přípravě chutných pokrmů. V knihkupectvích najdete kuchařek spousty, vy však sáhněte po těch, které jsou určené pro začátečníky. Vybírejte pečlivě takové, ve kterých autor recept popíše hezky polopatě, doplní jej fotkou a jako bonus přidá vlastní postřehy, aby se jídlo skutečně vydařilo.

A které kuchařky pro začátečníky jsou nejoblíbenější?

Jednoznačným favoritem je Kuchařka pro dceru od Florentýny Zatloukalové. Název knihy je příznačný, Florentýna svoji kuchařku věnovala všem dcerám, snachám nebo kamarádkám, které se v kuchyni rozkoukávají a nemají žádné zkušenosti. Podle Kuchařky pro dceru uvaříte svůj první guláš, připravíte k němu houskový knedlík, upečete výbornou bublaninu nebo na Vánoce linecké. O oblíbenosti svědčí již 5. přepracované vydání této kuchařky.

Z dalších začátečnických kuchařek stojí za zmínku velkolepá kuchařka Čech a Moravy od Romana Vaňka. Nádherná, výpravná kniha s klasickými recepty české i moravské kuchyně.

A abychom byli genderově vyvážení, zajímavým počinem je kuchařka pro chlapy s příznačným názvem Sám doma a hladový, kterou vydalo nakladatelství Došel karamel. Úspěch této kuchařky vedl k volnému pokračování s názvem Sama doma a hladová pro osamostatňující se dámy, kterým se jistě bude hodit také titul Bez buchet se nevdáš z téhož nakladatelství.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here