Jak znovu začít žít po rozvodu a vyrovnat se osaměním

Co se děje po rozvodu v hlavách a lidských myslích je opravdu různé. Vztah dvou lidí může prostě skončit z mnoha důvodů. Pokud tento vztah trval opravdu delší dobu, je ukončení vztahu mnohem těžší než po pár dnech známosti. Rozchod vždy zasáhne oba partnery, bez ohledu na to, kdo se rozhodl tento vztah ukončit.

Společně s rozchodem přichází vnitřní pocity obou partnerů běžící po určité ose. Rozpad manželství ovlivní city, ostatní členy rodiny, ale hlavně děti, bydlení a majetek. Začne se propírat špinavé prádlo. Každý nový začátek je hodně těžký a chce to najít nový správný směr. A zdá se to na začátku jako nesplnitelný úkol.srdce

Rozvodem se změní život oběma partnerům, může být těžké, ale je to možné překonat. Nejprve si musíte projít určitými fázemi patřícími k rozchodu a rozvodu. Rozvod je jeden z hlavních aktivátorů změny naší psychické stability a nově vzniklých problémů. Překoná to už jen smrt blízkého člověka.

K novému začlenění do běžného života po těžkém rozvodu se vždy musíte nejprve s nově vzniklou situací vyrovnat. Dojde k prožití všech stresových fází, pak k přijmutí faktu, že se dá znovu celkem dobře znovu žít i bez manžela. U někoho to trvá několik dnů, týdnů, u jiných to může trvat měsíce, ale i roky.

Fáze protestu a vzdoru

Během této první fáze prožíváte vnitřní protest, těsně po oznámení partnera, že požádal o rozvod. Musíte tou labilní fází projít a prožít ji na plno. Podle toho se odvíjí další stádia a konečný výsledek. Většinou se lidé snaží rozvod odvrátit a jsou schopni opravdu čehokoliv. Nevzniká řešení ale chaos.

Fáze smutku, zármutku a žalu

Druhou fází je zármutek a žal. Po otřesu a přijmutí reality nastane období smutku, stesku, vzpomínek, ale i výčitek a hledání důvodů. Pocity viny, zoufalství, marnosti, lítosti, stesku, nenávisti, závisti, vzteku, osamělosti, nejistoty a další spousta pocitů. Někdy je to stres, deprese a myšlenky na sebevraždu. Někdo hledá pomoc v lécích, alkoholu, jídle i drogách. To už raději vyhledejte rychle odbornou pomoc.

Představa ztrát společných okamžiků, rituálů a plánů do budoucnosti se mísí se ztrátou zázemí a jistoty. Ztráta společných přátel, rodiny, idejí o partnerství, to vše výrazně ovlivňuje sociální cítění. Ztráta domova a finanční jistoty ohrožuje ekonomickou situaci a navyklý životní styl. Návrat do normálního života je těžký.

Fáze popírání a odplaty

Třetí fáze je popírání a odplata. Buď nesmyslnost rozvodu pokládáte za rozmar druhého partnera a myslíte si, že k rozvodu ve skutečnosti nedojde. Nebo je tu fáze pronásledování, uhánění a přemlouvání k návratu. Pak přijde hněv a pomsta svému bývalému partnerovi.

Fáze smíření a také odpuštění

Čtvrtá a poslední fáze je smíření a odpuštění. Někdy je tu až po letech, někdo této fáze nedosáhne nikdy. Dochází k vyrovnání s rozvodem a zapojení do běžného již samostatného života. Můžete dokonce začít nový vztah bez výčitek a lítosti.

Každý musí vědět, zda má smysl manželství zachraňovat. V nespokojeném manželství trpí manželé, ale i jejich děti a okolí. Rozejděte se se ctí a zachovejte si alespoň hezké vzpomínky. V depresi paměť selektivně vybírá jen ty pozitivní společné zážitky. Zapomíná na hádky, neshody a problémy. Utápění v sentimentálně romantických vzpomínkách se z bludného kruhu sebelítosti nedostanete. Nalejte si čistého vína a hoďte to za hlavu.

Hlavně neškemrejte

Nejhorší věc po rozchodu je bombardovat zprávami, uhánět, škemrat a prosit a chtít zpátky. rozvodDopadne na vás větší nápor splínu, sebeúcta bude ta tam, velmi silně otřesená. Žádné ponižování.

Zaměstnejte se

Musíte se zaměstnat. Bojujte proti rozchodovému splínu, neseďte doma a hledejte si zábavu. Zaměstnejte se čímkoliv. Někdy pomáhá práce, koníčky i společenský život. Aktivita, která vás vytrhne z letargie a neustálé sebelítosti, vám může pomoct. Nekamaraďte se s alkoholem, drogami ani léky. Snažte se to zvládnout.

Úklid a vyhazování věcí

Vyházejte všechny věci, co vás jakkoli spojují. Dejte pryč oblečení, dárky, prostě všechno. Nedělejte činnosti, co jste dělali spolu a místa, která jste navštěvovali spolu, na chvíli vynechte.

Z bláta do louže

Nezačínejte hned nový vztah. Pokud se chcete pobavit, užijte si flirt, ale ať vás to nedostane ještě hlouběji na dno. Nesnažte se vytloukat klín klínem a po rozchodu hned nenavazujte nový vztah.

Žijte single

Nikde není napsáno, že musíte nutně někoho hledat. Třeba se vám život single zalíbí. Nemusíte se na nikoho ohlížet. Můžete si dělat, co chcete a kdy chcete. Žádné posluhování a konečně jednou nebudete dělat služku. Jakmile všechny fáze projdete a překonáte, možná zjistíte, že svoboda je prostě nádherná. Postavit se na vlastní nohy lze totiž kdykoliv, i když to tak nevypadá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here