Příchodem nového člena do rodiny nastává krásné období pro celou rodinu. Miminko je krásný dar a zařizování pokojíku je pro většinu maminek něco úžasného. Co ale vybrat pro miminko, co by v jeho pokojíčku nemělo chybět?

bellypaint-769774_960_720

Pokud máte možnost, je lepší mít pokojík pro miminko oddělený od ložnice. Ano v prvních měsících je to trochu zbytečné, kvůli tomu, že byste musela za miminkem vstávat a chodit vedle, ale je to zase výhodné, že se naučí být samo v pokojíčku. Samostatný pokojíček pak nejvíce oceníte od jednoho roku.

Jak správně vybrat dětskou postýlku

wedge-1471409_960_720

Kvalitní spánek vašeho dítěte je velmi důležitý. Děti prospí většinu dne a tak by měla být postýlka i matrace velmi kvalitní.

Při výběru dbejte především na bezpečí vašeho dítěte. Vybírat byste měli především postýlky z odolného dřeva. Vhodné jsou například bukové postýlky, díky odolnosti a kvalitě materiálu. Buk má i další výhodu, netvoří se na něm třísky a tak předejdete možnému poranění miminka.

Postýlka by neměla mít žádné ostré hrany a měla by být opatřená barvou, která neobsahuje olovo, polychlorované bifenyly či další škodlivé látky.

Standartní velikost dětské postýlky je 60×120 cm. V dostání jsou však i větší postýlky, které dětem vydrží po delší dobu. Většinou tak do pěti let.

Kvalitní matrace pro lepší spánek miminka

crib-890565_960_720

Myslete na pohodlí svého děťátka a při výběru matrace se poohlédněte po kvalitní, i když dražší matraci. Je důležité, aby se matrace do postýlky vlezla a měla pratelný potah, abyste předešli výskytu roztočů a prachu. Na kvalitní matraci se bude vašemu miminku spát jako v bříšku.

Přebalovací pultík pro miminko

Přebalování, přebalování a zase přebalování. To bude vaše největší starost, až se miminko narodí. Přebalovat ho na zemi nebo na posteli není nic pohodlného ani pro vás a ani pro miminko. Pokud máte prostor, pořiďte si přebalovací pultík, na kterém se vám bude miminko dobře přebalovat. Mají navíc úložný prostor, kde můžete skladovat pleny, vlhčené ubrousky, pudr nebo mastičky.

baby-957194_960_720

Úložný prostor pro oblečení miminka

Je třeba taky myslet na to, kam s oblečením. Miminko je sice maličké, ale má víc oblečení než rodiče, protože se snadno zašpiní, poblinká nebo pročůrá a tak je třeba ho převléci do čistého, aby bylo zase krásné a voňavé miminko.

Jeho oblečení mu můžete skladovat buď v menší komodě s šuplíky, kam oblečení pěkně naskládáte anebo pořídit menší šatní skříň, kde můžete některé kousky i pověsit na ramínka. Taková šatní skříň vydrží děťátku pak delší dobu.

Myslete i na doplňky

nursery-1078923_960_720

Pokojík pro miminko plný nábytku není moc pěkný. Musíte také myslet na doplňky, pořídit miminku závěsný kolotoč nad postýlku, aby se mu líp usínalo, nějaké hračky na police nebo dětské knížky pro pozdější věk, barevné závěsy a záclony, obrázky na stěnu nebo menší kobereček, který prostor oživí. Také myslete na vaše pohodlí při kojení anebo uspávání a pořiďte si do pokojíku pohodlné křeslo, kde můžete v klidu miminko nakojit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here