Přemýšlíte, jak svému dítěti zpříjemnit zahájení školní docházky? Neměli jste během hektického začátku školního roku dostatek času přizpůsobit jeho pokoj nové situaci? Potom už to neodkládejte a dopřejte svému školákovi veškerý potřebný komfort. Předškolák a dítě školou povinné totiž mají naprosto odlišné potřeby co do zařízení pokoje.

Oddělené zóny

Základem pro opravdu adekvátdesk-1574669_1920ně zařízený dětský pokoj vyhovující všem nárokům malého žáčka je přesné oddělení jednotlivých částí. To napomůže tomu, aby se dítě na každou činnost lépe soustředilo, protože nic nebude odvádět jeho pozornost. A jaké zóny to tedy jsou?

 

  • Studijní zóna: Prostorný psací stůl je pro dobrý prospěch nezbytný. Vhodné je pořídit takzvaný rostoucí psací stůl, neboť díky takovému zařízení nebudete muset co chvíli hledat nový stůl, který bude dostačující pro vaše rostoucího školáka.
  • Spací zóna: Malý školák musí čelit zásadní změně režimu. Dlouhé sezení ve škole a nad domácími úkoly je velmi vyčerpávající, proto si i spací prostor zaslouží mimořádnou péči. Pro děti je vhodnější tvrdá matrace. A aby postel přímo lákala k ulehnutí, ozdobte ji nádherným baldachýnem, díky němuž si vaše dcera bude připadat jako princezna. Chlapci naopak ocení postel připomínající auto. Uvidíte, že bude konec věčnému přemlouvání ke spánku.
  • Odpočinková zóna: V ideálním případě by měly být odpočinková a spací zóna odděleny. Pokud to velikost dětského pokoje alespoň trochu dovoluje, vytvořte v jednom rohu místo jako stvořené pro relaxaci. Postačí vám jen pohodlný sedací nábytek. Vhodné jsou například tolik populární sedací vaky a míče, které vám účinně napomohou motivovat vašeho malého školáka ke čtení. Každé dítě ocení i hochild-1568551_1920upací síť atd.
  • Herní zóna: Po práci by měla následovat zasloužená zábava. Nebylo by proto vhodné příliš upozadit prostor vymezený pro hraní. K vymezení může dokonale posloužit barevný koberec a o úklid se jistě postarají prostorné krabice, do nichž se vždy bleskurychle schovají hračky rozházené po podlaze.

Promyšlené detaily

Jestliže však z obyčejného pokoje udělá něco opravdový dětský ráj, pak jsou to nápadité detaily. Obyčejný, starší nábytek rázem proměníte díky hravým samolepkám s oblíbeným pohádkovým motivem vašeho dítěte.

Důležité jsou tacks-1331409_1920rovněž veselé, avšak umírněné barvy, které nebudou působit rušivým dojmem. Nejlepší bude, pokud necháte svému dítěti volnou ruku. Jen obstarejte dostatek barev a váš školák si může pokojíček vymalovat podle svého vkusu.

A co takhle tabule? Ta může dítěti výborně posloužit nejen při učení, ale také při nejrůznějších hrách. A v podobném duchu by bylo možné pokračovat ještě dlouho… Zkrátka se nebojte použít nezvyklé prvky a nechejte rozhodnout vaše dítě o tom, jak by měl jeho pokoj vypadat.

 

Podělte se s námi o vaše tipy na vylepšení dětského pokojíčku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here