Pokud hledáte univerzálního kosmetického pomocníka, který můžete používat téměř na vše, rozhodně sáhněte po kokosovém oleji. Tento elixír krásy a zdraví využijete v mnoha směrech, mimo jiné také v kuchyni. Proč se kokosovému oleji říká zázrak přírody? Protože má zázračné vlastnosti.

Zdravá pokožka – zdravé vlasy

Každá kosmetička a také každá kadeřnice vám doporučí, abyste do svých kosmetických pomůcek zahrnula i tento zázrak. Mastné kyseliny, které se v kokosovém oleji vyskytují, jsou s. o. s. pomocí pro suché vlasy zničené například ze sluníčka nebo od žehličky na vlasy. Kadeřníci jej ale doporučují pro všechny typy vlasů, jelikož vlasy vyživuje, dodává jim lesk a díky tomu kokosový olej předčí i ty nejlepší kondicionéry na vlasy.

Máte bohužel problematickou pleť? Neexistuje nic, s čím by si kokosový olej neporadil. Kokosový olej zcela nahradí všechny vaše krémy, ať už tělové, denní nebo noční. Právě v tom je univerzální. Tip: Blíží se konec léta a je třeba vaši pleť odměnit za ty dny, kdy jste ji v horkých dnech trápila make-upem, který se nakonec stejně roztekl. Naneste přes noc kokosový olej na vlasy a také na pleť. Ráno bude vaše pleť svěží a vlasy se po umytí budou lesknout do všech stran.

kokosovy-olej-plet

Překvapení – bělí zuby!

Hledáte dlouho nějaký osvědčený přípravek na bělení zubů? Už nehledejte. Je prokázáno, že tento přírodní zázrak opravdu bělí zuby. Změnu vidíte už po prvním použití, při pravidelném používání budou vaše zuby krásně bílé – a to bez chemických látek, které obsahují bělící přípravky.

První pomoc při holení

Holení je proces, který často pokožku dráždí. Abyste předešla vyrážce z holení, i v tomto případě vsaďte na kokosový olej. Nejen, že vaše podrážděná pokožka bude hydratovaná a krásně se zklidní, bude také dokonale vonět.

K čemu používáte kokosový olej vy?

Fotografie: pinterest.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here